Facebook’tan Trump’ın sesine yasak

Facebook’tan Trump’ın sesine yasak

Dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabından sonra sesine de yasak getirdi.

A+A-

Dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının ardından sesine de yasak getirdi.  

Fox News’ta çalışan Trump’ın gelini Lara Trump, Donald Trump’la yaptığı röportajla ilgili bir videoyu yayınlaması üzerine Facebook’tan yasak uyarısı geldiğini açıkladı. Donald Trump’ın oğlu Eric ile evli olan Lara Trump, videonun hesabında yayınlanmasının ardından kaldırıldığını ve Facebook’tan ‘Katelyn’ imzalı bir uyarı mesajı geldiğini söyledi. 

Lara Trump’a gönderilen uyarıda, Donald Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarına yasak getirildiği hatırlatılarak, bu kapsamda eski Başkanın sesinin olduğu içeriğin de kaldırılacağı ve hesaba sınırlama getirileceği belirtildi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, başkanlığın el değiştirmesinden hemen önce ocak ayında Kongre binasına düzenlenen baskını kışkırtmakla suçlanmıştı. ABD’yi şoke eden baskının ertesi günü, 7 Ocak’ta Facebook Donald Trump’ın hesabını askıya almıştı. Trump'ın Twitter ve YouTube’daki hesaplarına da aynı şekilde yasak gelmişti.

(AjansBizim)