Facebook'un yeni oyun işlevi Instant Games görücüye çıktı

Facebook'un yeni oyun işlevi Instant Games görücüye çıktı

Herhangi bir uygulama olmadan Messenger aracılığıyla oyun oynamanıza olanak tanıyan Facebook'un yeni oyun işlevi Instant Games yetkililer tarafından resmen duyuruldu.

A+A-

Sosyal medya devi Facebook tarafından duyurulan Instant Games yeni bir oyun fonksiyonu sunarak haber kaynağı ya da Messenger sekmesi ile oyun oynamanıza imkan tanıyacak. Dünyanın en büyük sosyal medya sitesi olarak bilinen

Facebook'un Instant Games uygulaması oyunlar için ekstra yeni özellikler ile oyunseverlerin beğenisine sunuldu.

Ek uygulama olmadan oyun keyfi

Bir ek uygulama indirmenize gerek kalmadan oynamanıza olanak sunulan oyunlar arasında HTML5 tabanlı olan Pac Man, Galagai Space Invaders gibi efsaneleşmiş oyunlar ve Word with Friends, Shuffle Cats Mini gibi yeni nesil türler yer alıyor. Şu an açıklanan listedeki 17 oyunun gelecek günlerde daha da geliştirilmesi bekleniyor.

Oyun oynamaya başlamak için ne yapılmalı?

Oyunlarınıza erişim sağlamak için Facebook Messenger uygulamanızda ana sayfada ve alt kısımda yer alan oyun kontrol düğmesine dokunmanız yeterli. Bu işlemden sonra keşfedilmeyi bekleyen tüm oyunlar karşınızda yer alıyor. Yeni gelen özellikler sayesinde yüksek skor listelerini görebilir, kendi arkadaşlarınızla oyun ile ilgili sohbet açabilir ve Messenger’da yer alan başka kişilerle yarışabilirsiniz. Şu anda sayısı 17 olan oyunların ortak amacı ise hepsinden yüksek skor elde etmek. Yani rol yapma oyunları ve bu rol üzerinden ilerleme temalı oyunlar yerine şu anda puan rekoru üzerine oyunlar geliştirilmiş durumda. Facebook şirketi küresel oyun ortaklıkları yöneticisi olan Leo Olebe ise oyunların viral olma amacında olmadığını bu nedenle seri uyarı sorununun bu kez yaşanmayacağını dile getiriyor.