Fenerbahçe medyanın gündeminden düştü

Fenerbahçe medyanın gündeminden düştü

Fenerbahçe ligde şampiyonluk yarışından iyice uzaklaşmasının ardından medyanın da gündeminden düşerek üçüncü sırada yer alırken Sarı Lacivertli takımla alakalı yazılı basında 9 bin 322 haber çıktığı tespit edildi.

A+A-

Milli maçlar nedeniyle verilen aranın ardından başlayan Süper Lig maçları kıyasıya devam ederken, takımların Mart ayı haber sıralaması da belli oldu. Medya Takip Ajansı Interpress tarafından hazırlanan Süper Lig Mart Ayı Haber raporuna göre, oynanan kötü futbolun ve alınan kötü sonuçların yanı sıra özellikle son mali genel kurulda yaşanan gelişmeler ve tartışmalar Galatasaray’ı medyada en çok konuşulan takım yaptı. Spor sayfalarına yansıyan haberlere göre, geçen ay Sarı Kırmızılı takım hakkında yazılı basında 10 bin 261 haber çıktığı belirlendi. Rapora göre ikinci sırada ligde ve Avrupa’da yoluna emin adımlarla devam eden Beşiktaş yer alırken, Avrupa Liginde çeyrek finalde Lyon ile eşleşen Siyah Beyazlı takımla ilgili geçen ay yazılı basına 9 bin 592 haber yansıdığı saptandı.

Fenerbahçe medyanın gündeminden düştü

Bir önceki ay spor sayfalarında en çok konuşulan takım olan Fenerbahçe ligde şampiyonluk yarışından iyice uzaklaşmasının ardından medyanın da gündeminden düşerek üçüncü sırada yer alırken Sarı Lacivertli takımla alakalı yazılı basında 9 bin 322 haber çıktığı tespit edildi. Ligin ilk yarısında aldığı sonuçlarla eleştirilerin odağı olan Trabzonspor, ara transfer döneminde yaptığı transferlerin yanı sıra peş peşe aldığı başarılı sonuçlarla bir anda üst sıralara tırmanırken, Bordo Mavili takımla ilgili geçen ay yazılı basında 7 bin 63 haber yer aldığı belirlendi.

Şampiyonluğa oynayan M. Başakşehir listenin son sırasında

Süper Lig Mart Ayı Haber raporuna göre, ilk dört takımın ardından medyada en çok haberi yapılan takımlar Bursaspor, Antalyaspor, Konyaspor ve Gaziantepspor olarak öne çıktı. Hazırlanan raporda en dikkat çeken ayrıntı ise şampiyonluk yarışında zirvenin ortağı olan M. Başakşehir’e medyanın yeterince ilgi göstermemesi oldu. Hazırlanan listede M. Başakşehir son sırada yer aldı…