Fi Parodisi Ti Yayınlandı

Fi Parodisi Ti Yayınlandı

Bir süre önce fragmanı yayınlanan ve 200 binden fazla tıklanarak büyük beğeni toplayan. Fi'yi parodileştiren mini internet dizisi Ti 4 bölüm birden yayınlandı

A+A-

Bir süre önce fragmanı yayınlanan ve 200 binden fazla tıklanarak büyük beğeni toplayan. Fi'yi parodileştiren mini internet dizisi Ti 4 bölüm birden yayınlandı. Amatör internet dizisinin 10'ar dakikalık bölümleri yapım kalitesi ile televizyon dizilerini aratmıyor.. Mini parodi dizi, televizyon dizi içerikleri ve dizi izleyicilerine de ilginç bir yorumla başlıyor.

Puhu TV’nin izlenme rekorları kıran Fi dizisinin parodisi “Ti” yayınlandı. Ti Puhu TV'de yoğun ilgi gören Fi dizisinin final yapmasının ardından, yönetmen Evliya Çelebi tarafından yeniden parodi olarak değerlendirildi. Bir süre önce fragmanı yayınlanan Ti merakla bekleniyordu.

Azra Kohen'in Fi, Çi, Pi üçlemesinden uyarlanan Fi dizisinden esinlenilerek yayın hayatına başlayan "Fi" dizisini, yönetmen Evliya Çelebi "Ti" adı ile komik yönleriyle yeniden yorumladı. Youtube kanalında 4 bölüm birden yayınlanan parodi dizi yayınlandığı andan itibaren yoğun ilgi gördü. Mini dizi Ti, 10'ar dakikalık bölümler halinde izleyiciyle buluştu. Ayrıca dizi, Ufak Tefek Cinayetler, Çukur, İçerde, Arif v 216 gibi popüler projelere de göndermeler yapıyor.

Mini dizi formatındaki yapım, Fi’nin hikayesini ve karakterlerini komik yorumlarla tekrar canlandırıyor. Dizinin, takıntılı tipleri, komedi unsurlarıyla eğlenceli bir bakış açısıyla yeniden yorumlanıyor. Örneğin dizide TV yapımcısı psikolog Can Manay olarak bardak bardak su içerken görünen karakteri, damacanadan su içen kuruyemişçi "Tan Malay" olarak görüyoruz. Tan Malay karakterine can veren dizinin senaristi ve yönetmeni Evliya Çelebi, başrolleri Ebru Yıldız ve İlhan Soner Şalap ile paylaşıyor. Dizinin görüntü yönetmenliğini ise Mustafa Ekinci üstleniyor.

OYUNCULARIN BENZERLİĞİ ŞAŞIRTIYOR

yayınlandığı dönemde büyük ilgi uyandırmış ve geçtiğimiz aylarda yayınlanan final bölümüyle 2 sezon süren yayın hayatına veda etmişti. Yönetmen Evliya Çelebi yeni kadrosu ve komik içeriğiyle Fi dizisini bir başka bakış açısıyla şimdi yeniden gündeme getiriyor. Ciddi konuların titizlikle işlendiği, takıntılı ve ilginç karakterlerin ünlü oyuncularda vücut bulduğu Ay Yapım imzalı "Fi" dizisinden yola çıkarak hazırlanan parodi "Ti", oyuncuların şaşırtıcı benzerlikleriyle de dikkat çekiyor. Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç, Osman Sonant ve Mehmet Günsür gibi ünlü isimlerin canlandırdığı Can Manay, Duru Durulay, Deniz, Sadık Murat Kolhan gibi ilginç Fi karakterleri, Ti'de Tan Malay, Dudu Dudulay, Enis, Arif Murat Kolcan gibi isimlerle karşımıza çıkıyor.

ŞİMDİ SIRA SENİN, ANLATMA ZAMANI

Hikaye, ilginç dizi ve seyirci ilgisini de değerlendiren dış ses anlatımıyla başlıyor. Seyirci,"Türkiye'nin bu karanlık ve puslu sofrasında, yıllardır aynı hikayeleri izlemektesin. Bazen Ihlamurlar Altında yaşanan Acı Hayatlar, kara sevdaya tutulmuş aşklara dönüşüp karşına çıktı. Can Tan oldu, Duru Dudu. Ama hep aynı hikaye anlatıldı. Zengin erkek fakir kadını sevdi, holding sahibi ailenin gayrimeşru çocuğu ortaya çıktı... Esas kadın fidye için kaçırıldı ve esas erkek vurulup haftalarca hastanelerde yattı. Tüm bunlar olurken sen, evin hizmetlisi gibi kapının arkasından her şeyi gizlice dinledin. Şimdi sıra senin. Şimdi anlatma zamanı" sözleriyle izlemeye davet ediliyor.

HABERE YORUM KAT