Filenin sultanları ezeli rakibi Polonya’yı 3-1mağlup etti

Filenin sultanları ezeli rakibi Polonya’yı 3-1mağlup etti

Ay-yıldızlılar büyük çekişmeye sahne olan maçta, 2003 yılında finalde kupayı kaybettiği rakibi Polonya’yı 3-1 ile geçerek tam 16 yıl sonra yeniden adını finale yazdırdı.

A+A-

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda finale yükselerek kupanın bir ucundan tuttu. Nefes kesen bir mücadeleye sahne olan maçta Filenin Sultanları, Rusya ve Almanya'nın ardından turnuva tarihinin en başarılı 3.takımı olan rakibi Polonya’yı 25-17, 25-16, 14-25 ve 25-18'lik set sonuçları ile 3-1 mağlup etti. Üstün performansları ile göz dolduran millilerimizde maçın öne çıkan ismi 19 sayı ile kaptan Eda Erdem Dündar oldu. Başarılı oyuncularımız, heyecan fırtınasına sahne olan maç sonu, finale yükselme başarısını Ankaralı seyirciler ile doyasıya kutladı.

Millilerimiz, 2003 yılında Ankara’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’ndan tam 16 yıl sonra yeniden Ankara’da kupa için savaşacak. Filenin Sultanları, finalde İtalya’yı 3-1 ile geçen Sırbistan karşısında şampiyonluk mücadelesi verecek. Ay-yıldızlı takımımız Sırbistan ile turnuvanın grup maçlarında karşılaşmış ve rakibine 3-1 mağlup olmuştu.