Finansal teknolojiler konusunda önemli isimler Fintech Konferansında

Finansal teknolojiler konusunda önemli isimler Fintech Konferansında

İstanbul TALKS Fintech 2017 Konferansı 16 Mayıs’ta Gerçekleşiyor.

A+A-

İstanbul TALKS konferans serisinin 2017 programı içinde yer alan ve Türkiye’de ilki geçen yıl gerçekleştirilen Fintech Konferansı’nın ikincisi 16 Mayıs’ta Swissotel The Bosphorus İstanbul’da yapılacak. Fintech sektöründeki küresel trendlerin konuşulacağı Fintech 2017 Konferansı’na yerli ve yabancı 60’a yakın konuşmacı katılacak.

Dünyaca ünlü konuşmacıları, ilham veren profesyonelleri ağırlayan ve ezber bozan konferanslarıyla adından söz ettiren İstanbul TALKS Konferansları’nın 2017 yılındaki ikinci etkinliği Fintech 2017 Konferansı ile devam ediyor. Fintech sektörünün küresel ölçekte gelişimini derinlemesine inceleyen Fintech 2017 Konferansı’nda bu yıl da finansal teknolojiler konusunda önemli isimler yer alacak.

İstanbul TALKS Fintech 2017 Konferansı’nda; fintech’lerin ortaya çıkışı ve geleneksel sistemlerle bütünleşme; finansal teknolojilerin geldiği noktada bankacılık ve sigorta sektörlerindeki dünyada ve Türkiye’deki büyük değişim; blockchain ile hayatımıza giren paradigma değişiklikleri gibi konular uzmanlarıyla birlikte tartışılacak.

İstanbul TALKS Fintech 2017 Konferansı’nın sabah oturumuna önde gelen bankaların CEO’larının biraraya geleceği panel damga vuracak. Garanti Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, ING Bank Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Pınar Abay, QNB Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Temel Güzeloğlu; Kanal D Haber Müdürü, Emin Çapa moderatörlüğünde bankacılığın geleceğini konuşacak.

Açılıştan sonra 3 ayrı oturum ile devam edecek Konferansta, Ödeme Sistemleri ve Bankacılık Oturumu’nda, ödemelerde inovasyon, yeni oyuncuların yükselişi, API ekonomisi ve fintech işbirlikleri ile KOBİ finansmanının değişik boyutları ele alınacak. 500 Startups Fintech Fonu’nu yöneten Sheel Mohnot, fintech sektörüne odaklanmış olan tek küresel yatırım bankası Financial Technology Partners Yönetici Direktörü Tim Schipporeit, PayU Pazarlama Müdürü Gaye Or ve iyzico CSO’su Orkun Saitoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı ve Accenture Türkiye Genel Müdürü Dilnişin Bayel’in yöneteceği açılış panelinde fintech bakış açısıyla sektördeki bütünleşme ve yakınsama konu olurken; ardından gelecek ikinci panelde ise bankacıların bakış açısıyla dönüşüm yer alacak. Öğlene kadar sürecek ana akışta CBOE BATS Borsasının Kurucu DirektörüScott Riley’nin “Blockchain Neden Önemli” başlıklı keynote konuşmasının ardından Insurtech başlığı Türkiye Sigortacılar Birliği Genel Sekreteri M. Akif Eroğlu’nun moderatörlüğünde Axa Türkiye CFO’su Christophe Knaub ve Ray Sigorta CMO’su Mahir Çipil’in katılımları ile değerlendirilecek.

Ödeme Sistemleri ve Bankacılık Oturumu’nun konuşmacıları arasında; TEB (BNP Paribas JV) Dijital Bankacılık Grup Direktörü Deniz Devrim Cengiz, Garanti Bankası Dijital Ürün ve İş Geliştirme Yöneticisi Uğur Sennaroğlu, One Global CEO’su Mohammed Al-Rashidi, Dünya KOBİ Forumu Kıdemli Danışmanı ve Trans Capital Finance Yönetim Kurulu Başkanı Fadi Saab, tedarik zinciri finansmanı konusunda faaliyet gösteren UBIQ’in Kurucusu ve CEO’su Michel Kilzi, ComPay Ödeme Çözümleri Yönetici Ortağı İrfan Aslan, FIT Solutions CEO’su Koray Gültekin Bahar gibi sektörün nabzını tutan isimler yer alıyor.

Konferansta yer alan en önemli başlıklardan bir diğeri ise CFA Society İstanbul stratejik işbirliğinde; Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin de destekleri ile gerçekleşecek olan Sermaye Piyasaları Oturumu olacak. CFA Society İstanbul Başkanı Albert Krespin’in karşılama konuşmasının ardından TSPB Başkanı İlhami Koç ve Sermaye Piyasası Kurulu Kurul Başkan Yardımcısı Bora Oruç’un açılış konuşmaları ile sürecek oturum; EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölüm Başkanı ve Finansal Hizmetler Sektör Lideri Selim Elhadef’in vizyon konuşması ile devam edecek. Bu oturumun en ilginç başlıklarından birini ele alacak olan ilk panelde, Ak Portföy’ün moderatörlüğünde fon yönetiminin dijitalleşmesi; robo danışmanlık ve blockchain’in geleneksel modelleri nasıl değiştirdiği konuşulacak. Panelin yönetimini Ak Portföy Genel Müdür Yardımcısı Ertunç Tümen, CFA gerçekleştirirken, panelistler ise Skillbridge’in Kurucusu ve 500 Startups Girişimcisi Saalim Chowdhury, varlık yönetimi sektöründe fon yöneticileri ve dağıtıcıları için blockchain altyapılı uygulamalar üreten ve global bir girişim olan TheFundsChain’in kurucu ortağı ve CEO’su Romain Devai ve Takasbank Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Arıkan olacak. Oturumun devamında yeni teknolojiler ve değişim yönetimi, piyasadaki işlemlerde yapay zeka, algoritmalar, büyük veri ve HFT, son olarak da dijital dünyada büyüme finansmanı; kitle fonlaması; fintech ile ilgili parlak fikirlerini büyük işlere dönüştürmeyi başarmış isimlerin hikayeleri eşliğinde masaya yatırılacak. Sermaye piyasalarında yapay zeka uygulamaları panelinde Tradesoft Strateji Danışmanı ve invstr Çözüm Mimarı Kürşat Alparslan’ın yorumları öne çıkacak.

Blockchain-Insurtech Oturumunda ise dijital para, blockchain’in hayatımızı nasıl etkileyeceği, dünyada insurtech ve Türkiye’deki geleceği gibi konularla, önde gelen konuşmacılar sektörlerindeki yeni gelişmeler hakkında analizler yapacak ve görüşlerini aktaracak. Tramonex CEO’su Amine Berraoui ve Applied Blockchain CMO’su Peter Bidewell gibi önde gelen yabancı konuşmacıların ardından ülkemizde Blockchain konusunda çalışmalar gerçekleştiren Philogica Kurucu Ortağı Levent Cebeci, T2 Yazılım Kurucu Ortağı Mustafa Sakalsız ve Finartz Kurucu Ortağı Bora Gönül’ün katılacağı panelde Türkiye’deki gündem ele alınacak.

Finansal teknolojiler dünyasının daha genç başlıklarından olan Insurtech konusunda konferanstaki ilk keynote’u dünyada Insurtech’i konuşacak olan Startupbootcamp InsurTech Araştırma ve Ortaklık Yönetiminden Sorumlu Direktörü Filippo Sanesi yaparken ardından FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı Türkiye’deki pazarı değerlendirecek.

Swissotel The Bosphorus, İstanbul’da gerçekleştirilecek konferans; finans sektörünü, fintech girişimcilerini, fintech sektörüne değen çözümleriyle startup teknoloji şirketlerini, bankaları, sermaye piyasası kurumlarını, sigorta şirketlerini, teknopark yöneticilerini, risk sermayesi yatırımcılarını, kuluçka merkezlerini, melek yatırımcıları, danışmanları, BT profesyonellerini ve akademik çevrelerden üst düzey katılımcıları bir araya getiriyor. Fintech 2017 Konferansı; katılımcıların, sektörlerin öncü ve duayenleriyle tanışma fırsatı bulacakları kapsamlı bir program eşliğinde yeni fikirlerin ve ortaklıkların geliştirilmesi için elverişli, geniş ölçekli bir “networking” platformu sunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler