Ford Otosan üretime 2 ay ara verdi

Ford Otosan üretime 2 ay ara verdi

Ford Otosan, yarı iletken tedarikinde yaşanan sorun nedeniyle Gölcük fabrikasında iki aya yakın bir süre üretime ara verileceğini duyurdu.

A+A-

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yaptığı açıklamada, daha önce de bildirilen yarı iletken tedarikinde yaşanan küresel sıkıntıların devam etmesinin yanında, Japonya'daki deprem ve yangının neden olduğu ilave tedarik sorunlarının ortaya çıktığı kaydedildi.

Şu ana kadar ana ortakları Ford Motor Company'nin aldığı önlemler ve şirketin tedarikçileri ile yaptığı planlamalarla, küresel çaptaki bu krizin etkilerinin en aza indirildiği belirtilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

“Bu yeni gelişmenin etkisiyle, her yıl yaz aylarında planlı bakım ve yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanması amacıyla yaptığımız rutin duruşumuzun öne çekilmesine ve Gölcük Fabrikamızda 19 Nisan ile 13 Haziran tarihleri arasında üretime ara verilmesine karar verilmiştir. Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarımızda ise üretime devam edilecektir. Üretime ara verilmesinden kaynaklanan üretim kaybı etkisinin izleyen aylarda üretim temposundaki artış sayesinde azaltılmasıyla, kamuya açıklanan 2021 yılı toplam üretim ve satış adet tahminlerimizin açıklanan sınırların içinde kalması beklenmektedir.”

(AjansBizim)