Galatasaray’da Oyuncu Sayısı Problemi

Galatasaray’da Oyuncu Sayısı Problemi

Galatasaray’da sakatlık problemleri ve diğer nedenlerle kadro küçüldü. Antremanlarına 20 oyuncuyla devam edebilen teknik direktör Jan Olde Riekerink bu durumdan hoşnut değil.

A+A-

Galatasaray’da sakatlık problemleri ve diğer nedenlerle kadro küçüldü. Antremanlarına 20 oyuncuyla devam edebilen teknik direktör Jan Olde Riekerink bu durumdan hoşnut değil. Sezonun diğer yarısı için çalışmalarını Antalya’da yürüten sarı kırmızılı ekip hazırlıklarını 3 kaleci ve 17 oyuncu ile devam ettirebiliyor. Aynı zamanda yeni transferler kadroya dahil olabilmiş değil.

Her Türlü Eksik Tipi Var
Galatasaray takımı kampa ilk olarak 24 kişi gelmişlerdi. Sonrasında ise sözleşmesi feshedilen futbolcu Hamit, kadroda uygun görülmeyen Chedjou ve aykırı hareketleri dolayısıyla takım dışı bırakılan Yasin Öztekin ile alternatifler bir hayli azaldı. Sakatlıklarının devam ettiği Serdar Aziz, Koray Günter ikilisiyle beraber Tuzlaspor karşılaşmasında akıbeti aynı olan Cavanda da çalışmalarını sürdüremediler. Diğer sakat futbolculardan Tolga, Cenk, Sinan ve baldırından sakatlığı bulunan kaleci Eray İşcan Galatasaraylı teknik ekibin imkanlarını bir hayli daralttılar. Yaşı küçük kalecilerden Batuhan ve Ahmet’le çalışabilen Muslera’nın parmağındaki kırık devam ediyor, dolayısıyla tam verimli çalışmalarını segileyemiyor. Alman yıldız Podolski’nin de sakatlığı bulunurken aynı zamanda şu sıralar ismi Çin ile anılıyor. Podolski çalışmalarına bireysel devam ediyor.

Riekerink Sözü Aldı
Bu talihsizlikler ve ekibe yeni katılan oyuncuların da antremanlara yetişememesiyle zor durumda kalan Hollandalı çalıştırıcı Riekerink yönetimle konuştu. Görüşme neticesinde tecrübeli hocanın kadroya gerekli desteklemelerin yapılacağına dair söz aldığı söylendi. Bakalım ilk başta bir dezavantaj olarak görülen bu durum Riekerink tarafında bir avantaja dönüşebilecek mi?

Önceki ve Sonraki Haberler