Galatasaray'ın yeni iç saha forması tanıtıldı

Galatasaray'ın yeni iç saha forması tanıtıldı

Nike ve Galatasaray, kulübün geçmişinden güç alan ve geleceğe yön verecek 2017-2018 sezonu iç saha formasını tanıttı.

A+A-

Nike, Galatasaray’ın klasik parçalı forma tasarımıyla modern ve sofistike detayların buluştuğu yeni iç saha formasını tanıttı.

Ön bölümünde sağda sarı, solda kırmızı rengin kullanıldığı geleneksel parçalı tasarıma sahip 2017 – 2018 sezonu iç saha formasında modern V yaka kullanılıyor.

Tasarımdaki göğüs bandı, formaya modern bir görünüm katan çarpıcı diyagonal şekillerle bir araya geliyor. Bu birliktelik, Avrupa’daki en başarılı Türk takımının mirasını ve zengin tarihini kutlarken Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan İstanbul’un kültürel kesişmelerini temsil ediyor.

Kit, oyuncu hareket ettiğinde uzayan tasarıma sahip turuncu şeritin bulunduğu kırmızı şort ve üzerinde çizgisel grafik bulunan kırmızı çoraplarla tamamlanıyor.

2017-2018 iç saha kiti ilk kez Galatasaray’ın 29 Mayıs tarihinde Alanyaspor’a karşı oynayacağı maçta giyilecek ve 25 Mayıs tarihinde nike.com ve seçili Nike mağazalarında satışa sunulacak.

Nike Dri-FIT Teknolojisi 

Nike Dri-FIT teknolojisi, teri formanın dış kısmına doğru çeker ve burada hızlı bir şekilde buharlaştırır. Bu da sporcuların daha serin, kuru ve rahat bir şekilde en iyi performanslarını göstermelerini sağlıyor.

Kit üzerinde en çok ihtiyaç duyulan bölgelere yerleştirilen lazer kesim havalandırma delikleri ve örgüler hava akışını artırıp oyuncunun vücut sıcaklığını düzenleyerek performansı artırmak üzere tasarlanmıştır.

Formanın ön ve arka kısmı tamamen kaplayan örgü kumaştan yapılmış ve bu da hava akışını artırırken daha fazla harekete olanak tanıyor.

Sürdürülebilirlik Taahhüdü

Eşsiz performans ve daha az çevresel etki sağlayan geri dönüştürülmüş polyester kullanımıyla Nike, futbol kitleri için sürdürülebilir yeniliği ön plana çıkarıyor.

Kitin tişört ve şortları, geri dönüşümlü plastik şişelerin eritilmesiyle elde edilen iplikten hazırlanan geri dönüştürülmüş polyester kumaştan yapılmıştır.

Nike 2010 yılından beri üç milyardan fazla plastik şişeyi atık sahalarından toplayarak geri dönüştürülmüş polyester haline getirmiştir ve bu miktar 5 bin 200 futbol sahasını kaplamaya yetecek kadar fazladır.