Galaxy Note 7 yenilenerek satışa çıkacak

Galaxy Note 7 yenilenerek satışa çıkacak

Geri çağrılan Note 7 ler değişime uğrayarak bazı ülkelerde tekrar satışa sunulacak. Samsung un yayınlandığı raporda dikkat çeken konuların başında gelen geri çağrılan Note 7 lerin durumu netleşecek.

A+A-

Geri çağrılan Note 7 ler değişime uğrayarak bazı ülkelerde tekrar satışa sunulacak. Samsungun yayınlandığı raporda dikkat çeken konuların başında gelen geri çağrılan Note 7 lerin durumu netleşecek.

Samsung'un geri çağırdığı Galaxy Note 7 ler de bazı bölümlerini yenilecek bazı bölümleri farklılaştıracak ve belirlenen ülkelerde yeniden satışa sunacak. Yenilenecek ve değiştirilecek bölümler arasında ana ünite ve batarya olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirket 3,500mAh'lik batarya kapasitesini düşürecek.

GALAXY NOTE 7 YENİLENEREK SATIŞA ÇIKACAK

Samsung batarya probleminden dolayı milyonlarca Galaxy Note 7'yi toplayarak telefonun seri üretimini durdurmuştu. Samsung'un Note 7 ünitelerini yenilemeye ve bazı ülkelerde satışa sunmaya hazırlandığı bildirildi.

HAZİRAN AYINDA BAZI ÜLKELERDE SATIŞA ÇIKACAK

Korea Economic Daily, Samsung'un bu Haziran ayından itibaren yenilenmiş Galaxy Note 7 modellerini satmayı planladığını bildirdi. Akıllı telefonlar, ilk Note 7'lerdeki 3,500mAh pillere kıyasla daha küçük, 3.000mAh veya 3.200mAh kapasiteli bataryaya sahip olacaklar.

KASA DEĞİŞECEK

Cihazın iç yapısının aynı şekilde kalması beklenirken telefonun kasasının yeniden yapılacağı bildiriliyor. Yapılan incelemelerin ardından Note 7 ünitelerindeki pillerin telefonun patlayıp alev almasına neden olduğunu belirlenmişti.

DİĞER BİLEŞENLERDE SIKINTI YOK

Samsung mühendisleri, diğer bileşenlerin ise telefonun aşırı ısınmasında ve patlamasında herhangi bir rol oynamadıklarını söyledi. Bu da yeni pillerin yenilenmiş üniteleri güvenli hale getirdiği ve telefonların sevkiyattan önce çok sayıda teste tabi tutulacağı anlamına geliyor.

YENİLENEN NOTE 7 İLK VİETNAMDA SATILACAK

Yenilenmiş Note 7'ler ilk olarak Hindistan ve Vietnam'da satılacak. Samsung'un yenilenmiş Galaxy Note 7 ünitelerini Hindistan ve Vietnam'da satmayı planladığı bildiriliyor. Daha sonra diğer ülkelerde Note 7 satışına devam edebilir. Müşterilerin yenilenmiş Note 7'lerin gerçekten güvenilir olduğuna ikna olup olmayacakları ise merak konusu. Bu hamleyle Samsung, telefonun geri çağırılması ve durdurulması sonucunda ortaya çıkan kayıpları en aza indirmeyi hedefliyor.

SATILAN NOTE 7 LERDEN %98’İ GERİ ÇAĞRILMIŞTI

Samsung daha önce, 3.06 milyon Galaxy Note 7 ünitesinin %98'inin geri çağırıldığını, soruşturma sırasında 200.000 ünitenin kullanıldığını belirtti. Bu da Samsung'un potansiyel olarak 2.5 milyon Galaxy Note 7'yi yenilemesi anlamına geliyor. Note 7'nin yenilenip, gelişmekte olan pazarlarda satılacağını düşünürsek piyasaya sunulduğu 850 dolardan kesinlikle daha düşük bir fiyata sahip olacağını söyleyebiliriz.

Önceki ve Sonraki Haberler