Galenos Cup Türkiye Basketbol Ligi Başlıyor

Galenos Cup Türkiye Basketbol Ligi Başlıyor

Galenos Cup Türkiye Basketbol Ligi, bu yıl da profesyonel basketbol takımlarını Bergama'da buluşturuyor.

A+A-

Dünya tarihinin ilk spor hekimi olan “Bergamalı Galenos” adına düzenlenen 3.Galenos Cup Türkiye Basketbol Ligi (TBL) 7-8-9 Eylül tarihlerinde Bergama’da gerçekleşecek.

İlki 2013 yılında gerçekleştirilen Galenos Cup Türkiye Basketbol Ligi, bu yıl da profesyonel basketbol takımlarını Bergama'da buluşturuyor.

Bergama Belediyesi Erdal Önder Kapalı Spor Salonu’nda TBL’nin iddialı ekiplerinden Türk Telekom, Afyon Belediyesi,PetkimSpor ve Düzce Belediyesi’nin katılacağı turnuva, Bergama Belediyesi’nin evsahipliği ile gerçekleşecek.

Ligin önemli takımlarını basketbol tutkunları ile Bergama’da buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “GalenosCup’ı geleneksel hale getirerek liglerimizin önemli takımlarını Bergama’da görmek ve izlemek hem bizim hem de basketbol severler için oldukça keyifli.Geçen turnuvamıza katılan takımlardan Tofaş ve Best Balıkesir kulübü Süper Lige yükselmişti. Bu bizim için ayrı bir mutluluk olmuştu. Her sene en az 600-700 seyirciye oynanan maçlar Bergamalı basketbolseverler adına da çok keyifli geçiyor. Bu sene de birbirinden çekişmeli maçları seyretmekten keyif alacağız.” dedi.

Turnuva Maç Programı

07 Eylül 2017 Perşembe

16:00 – Düzce Belediye &Petkim Spor

18:00 – Afyon belediye & Türk Telekom

08 Eylül 2017 Cuma

16:00 – Afyon Belediye & Düzce Belediye

18:00 – Petkim Spor & Türk Telekom

09 Eylül 2017 Cumartesi

12:30 – Düzce Belediye & Türk Telekom

14:30 – Afyon belediye &Petkim Spor

Önceki ve Sonraki Haberler