Gigi Hadid, TommyXGigi koleksiyonlarını tasarlamaya devam edecek

Gigi Hadid, TommyXGigi koleksiyonlarını tasarlamaya devam edecek

Gigi Hadid, ‘Tommy Hilfiger’ kadın giyim koleksiyonlarının küresel marka elçiliğinin yanı sıra 2017 Sonbahar ve 2017 İlkbahar sezonlarında sunulacak “TommyXGigi” ortak koleksiyonları için işbirliğini de sürdürecek

A+A-

Tommy Hilfiger Amerikalı süper model Gigi Hadid’in giyim, ayakkabı, saat ve aksesuar dahil Tommy Hilfiger kadın koleksiyonları için küresel marka elçisi olmaya devam edeceğini duyurdu. Hadid’in elçiliği, şirketin kadın giyimine yönelik faaliyetlerini küresel ölçekte genişletme stratejisini yansıtıyor. 2016 Sonbahar ve 2017 İlkbahar sezonlarında lanse edilen TommyXGigi ortak koleksiyonlarının başarısının izinde, Gigi Hadid önümüzdeki iki sezon daha Amerikalı tasarımcı Tommy Hilfiger ile birlikte TommyXGigi koleksiyonları tasarlamaya devam edecek.

Tommy Hilfiger, Gigi Hadid ile işbirliği hakkında şunları söyledi: “Gigi, moda dünyasında kendi başına bir güç haline geldi ve tam bir ‘Tommy Kızı’ oldu. Pozitif, doğal enerjisi ve ‘cool’, çabasız stili ile dünya çapındaki kitleleri cezbetmeye devam ediyor. Gigi ile birlikte çalışarak TommyXGigi koleksiyonlarını tasarlamaktan büyük zevk duydum. Bir yıl daha işbirliğimizi sürdürmeyi keyifle bekliyorum.”

 

En yeni TommyXGigi İlkbahar 2017 koleksiyonun prömiyeri, 8 Şubat 2017 tarihinde Venice Beach’te (Los Angeles) düzenlenen TOMMYNOW defilesinde gerçekleşti. Batı Kıyısının müzik ve sanat festivallerinden esinlenen etkinlikte 2.000’i tüketici ve 1.000’i ise basın mensubu, satın almacı, VIP ve sektörden influencer’lar olmak üzere 3.000 misafir ilham veren bir moda deneyimine davet edildi. Tommy Hilfiger’ın “Gördüğünü al” defile modelindeki liderliğini devam ettiren etkinlikte 2017 İlkbahar defilesinin tüm görünümleri ve TommyXGigi koleksiyonu dünya genelinde 70’den fazla ülkedeki tüm satış kanallarından satışa sunuldu.

Gigi Hadid, her sezon TommyXGigi koleksiyonunun lanse edilmesinin ardından Berlin, Dubai, Tokyo, Şanghay, Amsterdam, Londra, Milano ve Paris gibi dünya şehirlerini ziyaret ederek hayranlarla buluştu ve koleksiyonlarını bizzat tanıttı.

Gigi Hadid ise şu yorumda bulundu: “Hayatım boyunca hayranı olduğum ve gerçekten çok sevdiğim Tommy Hilfiger markasıyla çalışmak benim için hayallerimin gerçek olması anlamına geliyor. Tommy ile işbirliği yapmak bana ilham verdi ve tasarım dünyasına harika bir giriş oldu. Her sezon koleksiyonlarımızı podyuma çıktıkları an hayranlarımıza sunmayı çok sevdik. Takipçilerimle severek paylaştığım unutulmaz bir deneyim oldu benim için.”

 

“TommyXGigi ortak koleksiyonları ve TOMMYNOW “Gördüğünü al” küresel defile platformumuz Tommy Hilfiger Kadın Giyiminin arkasındaki itici güç” diyen Tommy Hilfiger Global ve PVH Europe CEO’su Daniel Grieder şöyle devam etti: “Yeni hedef kitlelerle etkileşim kurmaktan sosyal medyadaki varlığımızı ve basında görünürlüğümüzü artırmaya ve arka arkaya iki sezondur satışlarda iki haneli büyümeye kadar her alanda sonuçlar beklentileri aşmaya devam ediyor. Marka genelindeki hale etkisi, dünya çapındaki tüm birimlerimiz üerinde olumlu bir fark yarattı. Gelecek sezonlarda bu başarıyı ileri taşımaya devam etmeyi heyecanla bekliyoruz.”

Tommy Hilfiger, ilham veren pop kültür ikonlarıyla çalışma konusunda uzun bir geçmişe sahip. David Bowie, Iman, Beyoncé, Naomi Campbell ve Charlotte Gainsbourg markanın daha önce birlikte çalıştığı ikonlardan sadece birkaçı. Markanın defilelerinde podyuma çıkan modeller de etkileyici bir liste oluşturuyor; Bella Hadid, Kendall Jenner, Hailey Baldwin, Taylor Hill, Georgia May Jagger, Joan Smalls ve Stella Maxwell bunlardan yalnızca bir kısmı.