Gmail dosya gönderme boyutunu artırdı

Gmail dosya gönderme boyutunu artırdı

Google, gelen e-posta boyutunu artırsa da gönderme sınırında bir değişiklik yapmadı. Burada 25 MB’lık sınır devam ediyor.

A+A-

Gmail mail ile gelen dosyaların eklerinin boyutlarının limitini iki kat artırdı. Daha önce 25 MB olan mesaja eklenen dosya boyutu 50 MB’ye çıkarıldı.

E-posta gönderip alma iş dünyası için önem arz eden olaylardan birisidir. Bu denli önemli olan bir durumda kota sorunu mesaja eklenemeyen dosya boyutu problemlerine Gmail’den çözüm geldi.

50 Mb dosya boyutu

Gmail ile bundan sonra mesajlara eklenen dosya boyutunu 50 MB’ye kadar eklene bilinecek. Mail ile 50 MB ekli dosya gönderip alınabilinecek.

Dosya boyutlarının sınırlanması durumu her mail sağlayıcıda olan bir durum idi. Dünyanın en büyük teknoloji firması olan Google bundan sonra mail eklerinin boyutlarını 50 MB olarak değiştirerek bu konuda bir adım atmış oldu.

Google Driver

Google Blog’ta yayınlanan duyuruda Gmail’de artık ekinde 50 MB boyutunda dosya olan e-postaların da alınabileceği duyuruldu. Daha önce bu sınır 25 MB’tı. Google, gelen e-posta boyutunu artırsa da gönderme sınırında bir değişiklik yapmadı. Burada 25 MB’lık sınır duruyor. Google 25 MB’tan büyük dosya göndermek isteyen kullanıcıların Google Drive kullanmasını tavsiye ediyor.