GoGo Penguin unutulmaz bir performans sergileyecek

GoGo Penguin unutulmaz bir performans sergileyecek

İngiliz modern caz üçlüsü GoGo Penguin müzikseverlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak

A+A-

Chris Illingworth (piyano), Nick Blacka (kontrbas) ve Rob Turner’dan (davul) oluşan GoGo Penguin, modern caza yeni bir soluk getirirken; cazı rock, elektronik müzik ve minimalizmle buluşturuyor. Parçalarını akustik-elektronika olarak tanımlayabileceğimiz grup, bugüne kadar3 başarılı albüme ve dünyanın dört bir yanında biletlerinin tükendiği birçok canlı performansa imza attı.

2012 yılında ilk albümü “Fanfares”i yayımladıktan sonra üne kavuşan GoGo Penguin, 2014 yılında çıkan “v.2.0” albümüyle Damon Albarn, Young Fathers ve Jungle’ın da aday olduğu “Mercury Prize Yılın Albümü” ödülüne layık görüldü. 2015 yılında dünyaca ünlü Blue Note Records’la anlaşma imzalayan üçlü, 2016 yılında elektronik elementlerin ön plana çıktığı albümleri “Man Made Objects”i yayımladı.

Şubat 2018’de yeni albümleri “A Humdrum Star”ı sevenleriyle buluşturmaya hazırlanan modern caz üçlüsü GoGo Penguin, albümün tanıtım turnesi kapsamında; Japonya, Hollanda, Belçika, Fransa ve Almanya’dan sonra, 21 Nisan 2018 Cumartesi akşamı Zorlu PSM Studio’da unutulmaz bir performans sergileyecek