Google Akıllı Asistan Android telefonlara geliyor

Google Akıllı Asistan Android telefonlara geliyor

Google Akıllı Asistan’ı bütün Android işletim sistemi kullanan telefonlar için kullanıma sunabileceğinin ilk sinyallerini beta sürümü ile vermiş oldu.

A+A-

Google Akıllı Asistan uygulamasını Android telefonlar için kullanıma sunuyor. Google Akıllı Asistan’ı bütün Android işletim sistemi kullanan telefonlar için kullanıma sunabileceğinin ilk sinyallerini beta sürümü ile vermiş oldu. Daha önce sadece kendi geliştirdiği telefonlar olan Nexus ve Pixel’de kullanıma sunulan Akıllı Asistan beta sürümünün yayınlanması ile diğer marka ve model Android işletim sistemli telefonlarda da kullanılabilecek.

Google “Google Search” için yeni beta sürüm yayınladı. Bu sürümü kullanan bütün cihazlar Google Asistan’ı da kullanabilecek.

Yapay zekaya sahip olan Google Asistan daha önce sadece Google’un ürettiği kendi ürünlerinde kullanılabiliyordu. Diğer Android telefonlarında kullanılmayan Google Asistan bundan sonra diğer telefonlarda da kullanılabilecek. Bunun ilk işareti olarak Google Search ‘in beta sürümünün bütün kullanıcılar için kullanıma sunmuş olması. Bu şekilde bir karar vermiş olması diğer marka ve model telefonu olan Android kullanıcıları için sürpriz oldu.

Piyasada akıllı asistan alanında iki firmanın uygulaması dikkat çekiyor. Apple firmasının Siri’si ve Google’un Asistanı. Eğer Google Asistan’ın bütün Android kullanıcılarının hizmetine sunacak olursa bu alandaki kullanım oranları bayağı değişiklik gösterecektir.