Google Assistant tüm andoid telefonlar için geliyor

Google Assistant tüm andoid telefonlar için geliyor

Google Asistan daha önce sadece Google’un kendi telefonlarında kullanılabiliyordu. Bu durum android kullanıcıları arasında şikayet kaynağı oluşturuyordu. Bu durum nihayet çözülüyor.

A+A-

Google Asistan nihayet bütün akıllı telefonlarda kullanılabilecek. Google Asistan daha önce sadece Google’un kendi telefonlarında kullanılabiliyordu. Bu durum android kullanıcıları arasında şikayet kaynağı oluşturuyordu. Bu durum nihayet çözülüyor. Google Asistan bundan sonra Android 6.0 ve üzeri telefonlarda da kullanılabilinecek.

ANDROİD 6.0 OLMASI GEREKİYOR

Google Asistan, önceleri sadece Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlarda kullanıma sunulmuş ve uzun süre sadece bu telefonlarda çalışır halde idi. Android 6.0 Marshmallow güncellemesi almış olan akıllı telefonlara yüklenebilen Google Asistan, artık legal yöntemlerle edinilebilecek. Telefonun Android 6.0 güncellemesine sahip olması yeterli olacak. Bu özelliğe sahip telefonların piyasada ki telefonların yüzde 30'unu kapsadığı varsayılıyor.

YAKIN ZAMANDA DAĞITILACAK

Pixel ve Pixel XL dışında ilk olarak bugün Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılan LG G6 ile göreceğimiz Google Asistan, önümüzdeki günlerde dağıtılmaya başlanacak.

İLK ÖNCE İNGİLİZCE VE ALMANCA

Google'ın söylediğine göre ilk olarak Amerika'da, Avustralya ve İngiltere'de "İngilizce" olarak dağıtılmaya başlanacak olan Google Asistan, bu ülkeleri takiben Almanya'ya da "Almanca" olarak hizmet sunacak. Google Asistan'a yıl içinde diğer dillerin de eklenmesi bekleniyor.