Google düşük çözünürlüğe çare buldu

Google düşük çözünürlüğe çare buldu

Google mühendisleri yeni geliştirdikleri algoritma sayesinde ile görüntüsü kötü olan fotoğraflar ve görüntüler netleştirilebilinecek.

A+A-

Google’un geliştirdiği algoritma ile çözünürlük sorunu ortadan kalkıyor. Google mühendislerinin geliştirmiş olduğu yeni bir algoritma ile düşük çözünürlüğe çare bulundu. Çözünürlük sorunundan dolayı düşük görüntü tarih oluyor. Google mühendisleri yeni geliştirdikleri algoritma sayesinde ile görüntüsü kötü olan fotoğraflar ve görüntüler netleştirilebilinecek.

RESİMLER ÜZERİNDE SINIRSIZ İŞLEM

Dijital görüntülerin netliğini artırmak yada düşürmek kodlamalar ile mümkün olacak. Düşük kalitedeki görüntüler yeni geliştirilen algoritma sayesinde netleşecek. Dijital fotoğrafçılık alanında gelişen teknolojiler bu resimlerin üzerinde sınırsız işlem yapma imkanı veriyor.

RESİMLER PİKSELLERDEN OLUŞUYOR

Dijital fotoğrafları piksellerden oluşmaktadır. Resimler bu piksellerden oluştuğu için fotoğrafların boyutları ile oynama yapılınca bu pikseller gerilir veya daralır. Düşük çözünürlüklü bir fotoğraf üzerinde oynama yapılınca bu pikseller bozulur. Pikseller bozulduğu için fotoğraf da bozulmalar meydana gelir.

YENİ ALGORİTMA

Google mühendislerinin yeni geliştirdikleri algoritma pikselin yanındaki piksellerin tahmin edilmesi mantığını güderek düşük kalitedeki resimlerin iyileştirilmesini sağlıyor. Bu teknik ile fotoğraflar bozulmaya uğramadan düzenlenebilecek. Bu algoritmanın gelişerek resimler üzerinde daha fazla oynama imkanı sunması bekleniyor.