Google hesapları kendiliğinden çıkış yaptı

Google hesapları kendiliğinden çıkış yaptı

Google hesabı, otomatik olarak telefondan kendiliğinden çıkış yaptı. Yaşanan oturum açma sorunun ardından Google tarafından yapılan açıklamada yaşanan olayda güvenlik açığının olmadığını belirtildi.

A+A-

Dünya çapında milyonlarca akıllı telefon kullanıcısını meraklandıran bir durum yaşandı. Google hesabı, otomatik olarak telefondan kendiliğinden çıkış yaptı. Yaşanan oturum açma sorunun ardından Google tarafından yapılan açıklamada yaşanan olayda güvenlik açığının olmadığını belirtildi.

Sorunun neden kaynaklandığı henüz belirtilmezken güvenlik sorunu olmadığı bildirildi. Akıllı telefon ve tabletlerinde Google hesabının otomatik olarak çıkış yapan kişilerin, hesabı kaldırarak yeniden giriş yapması gerekiyor.

TEKRAR GİRMEK İÇİN

Akıllı telefon ve tabletlerinde Google hesabının otomatik olarak çıkış yapan kişilerin, hesabı kaldırarak yeniden giriş yapması gerekiyor.

Bütün dünyadaki akıllı cihaz kullanan ve google hesabı bulunan insanları ilgilendiren bir olay olan hesaptan otomatik çıkış yapılması endişelere neden oldu. Türkiye dahil dünya çapında birçok kişi sabah uyandığında küçük bir şokla karşılaştı. Akıllı telefonlarını eline alan Google kullanıcıları, tüm hesaplarından otomatik olarak çıkış yapıldığını gördü. GMail, Google Drive, YouTube dahil tüm uygulamalar, Google hesabından çıkış yapıldığı uyarısı verdi.

VİRÜS VE HACK OLAYI DEĞİL

Bu uyarı sonrasında telefonuna virüs bulaştığını veya hesabının hacklendiğini düşünen bazı kullanıcılar ise Google hesabını kapatmaya çalıştı.

GOOGLE AÇIKLAMA YAPTI

Sorun yaşayanların sayısının artması üzerine Google tarafından zorunlu bir açıklama geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Google, korkulacak bir şey olmadığını, oturum açmada bir sorun yaşandığını ve bu sorunun güvenlik açığına neden olmadığını duyurdu.