Google Microsoft'un açığını internet'te yayınlayacak

Google Microsoft'un açığını internet'te yayınlayacak

Google’un böyle bir karar vermesinin ardındaki nedenin ise açığın Microsoft’a bildirilmesine rağmen 90 gün geçmesine rağmen firma tarafından açığın kapatılmamış olması yatıyor.

A+A-

Google Microsoft’un açığını internet de yayınlama kararı aldı. Google’un böyle bir karar vermesinin ardındaki nedenin ise açığın Microsoft’a bildirilmesine rağmen 90 gün geçmesine rağmen firma tarafından açığın kapatılmamış olması yatıyor.

AÇIĞI İNTERNETDEN YAYINLAYACAK

Google, Microsoft'a bulunan açıkla alakalı 90 gün önce bildirim yaptığını ve firmanın bu süre zarfında açığı kapatma adına bir girişimde bulunmadığını bildirdi. Bu gelişmeler üzerine Google, Microsoft işletim sistemlerinde tespit edilen önemli açığı internet üzerinden yayınlama kararı aldı.

MİCROSOFT İŞLETİM SİSTEMLERİNİ ETKİLİYOR

Google'ın bulduğu açık Microsoft'a ait Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve windows 10 işletim sistemlerini ilgilendiriyor. Sıfır gün açığı adındaki açığı Google, Microsoft'a bildirmesine rağmen açığın kapatılmadığı bildirildi. 90 gün geçmesine rağmen Microsoft açığı kapatmayınca Google söz konusu tehlikeyi internette yayınlama kararı aldı.

AÇIK KRİTİK OLARAK RAPORLANDI

Internet Explorer üzerinden tetiklenen açık kritik olarak raporlanmış. Lakin bu açık fiziksel tetikleme gerektiriyor. Fiziksel bir tetikleme olmadığı sürece bu açık herhangi bir tehlike arz etmiyor.