Google Pixel İçin Güncelleme Yayınlandı

Google Pixel İçin Güncelleme Yayınlandı

Teknoloji devi Google'ın akıllı telefonları Google Pixel ve Pixel XL yayınlanan güncelleme ile birlikte yeni özelliklere kavuştu.

A+A-

Google Pixel akıllı telefon modellerini satışa sunduğundan beri eleştiriler almaya devam ediyordu. Duruma açıklamalar getirmeye çalışan firma bugün Kanada’daki Pixel kullanıcıları için bir güncelleme duyurusunda bulundu. Artık Google Pixel ve Pixel XL telefonlar çift dokunma ve uyandırma özellikleri ile karşımıza çıkacak. Satışına başlandığı günden beri birçok kullanıcı ve firma eleştirisi alan Pixel ve Pixel XL akıllı telefon modellerine firmanın yanıtlamaları devam ederken, yetkililerden bugün ayrıca bir de güncelleme haberi de geldi.

Google Pixel’in yeni özellikleri

Gelen bildirim uyarılarını ekranda görmek için iki parmak ile dokunma özelliği sunan ya da tıpkı iPhone’da olduğu gibi yatma ya da uyanma saatleri ayarlanabilecek. İfadelerin çift parmak teması ile gösterilmesi ve iPhone’dan alınan yatma ve uyandırma ayarlamaları telefonu daha pratik hale getiriyor.

Eski özellik yeni telefon

Bahsedilen özellikler daha önce Nexus 6P telefon ile kullanıma sunulmuş ama Pixel’de bu özellikleri sağlamamıştı. Apple’a rakip olarak sunduğu telefonu ise yoğun eleştiriler almış ve beklenen hedefi yakalayamamıştı.

Özellikler nasıl aktive ediliyor?

Özellikleri Google Pixel telefonunda etkin hale getirmek isteyen kullanıcıların öncelikle telefonundaki genel ayarlar sekmesini açması gerekiyor. Genel ayarlardan sonra taşı bölümüne gidilmesi gerekiyor.

Telefonu kontrol etmek için çift dokun yazan ifadeye tıklamanız, özellikten faydalanmanız için yeterli olmaktadır. Cihaza rakiplerine yetişmek için başka ne gibi özelliklerin ve yeniliklerin getirileceği ise kullanıcılar tarafından merak ediliyor.