Google'nin gözdesi Android'in yeni sürümü Android 7.1.1 yayınlandı

Google'nin gözdesi Android'in yeni sürümü Android 7.1.1 yayınlandı

Google’ın işletim sistemleri öncüsü Android’in yeni sürümü yayınlandı. Android 7.1.1 sürüm ilk olarak Google Nexus ve Pixel ürünleri için kullanıma sunuldu. Yeni sistem, Android One kapsamındaki telefonlara da indirilebiliyor.

A+A-

Mobil teknoloji pazarının büyük bir kesimine hitap eden Android işletim sistemi yeni sürümü ile teknoloji severlerin beğenisine çıktı.  Google'nin gözdesi olarak tabir edilen Android'in yeni sürümü olan 7.1.1 versiyonu Google Nenus ve Pixel ürünlerinde kullanıma başlandı.

Android 7.1.1 sürümü mobil teknoloji ile buluştu

Google tarafından Android’in yeni sürümü 7.1.1 Nougat güncellemesine kullanımı başlatıldı. Yeni gelen güncelleme ilk olarak Google firmasının kendi ürettiği cihazlar ve Android One projesine dahil olan akıllı telefonların erişimine açıldı.

Hangi cihazlar indirebilir?

Google’ın Pixel, Pixel XL ve Pixel C ürünleri, Nexus ailesine ait Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus 5X ile General Mobile 4G yeni Android işletim sistemi güncellemesi 7.1.1’den şu anda faydalanabilen ürünler arasında yer alıyor. General Mobile’a ait iki telefon da en kısa sürede listede yerini almak için bekliyor.

Güncelleme ile gelen yenilikler

Android’e ait 7.1.1 sürümü güncellemesinin 14 Aralık itibariyle yavaş yavaş dağıtımının gerçekleşmesi bekleniyor. Çarşamba günü kademeli şekilde dağıtımına başlanacak olan güncellemenin emoji çeşitliliğinde artış, Google Allo ve Messenger’dan gelen ifade ve GIF'leri direkt klavye üzerinden gönderme şansı gibi eğlenceli yeniliklerle geleceği öğrenildi. Güncellemeden en kısa sürede yararlanacak olan diğer modeller ise General Mobile GM5 ve GM5 Plus olarak tahmin ediliyor. Apple’ın 3D Touch teknolojisi sağlanan bu güncelleme ile birlikte klavyeden GIf kontrolü gibi özellikler aracılığıyla Android kullanıcıları için de erişilebilir olacak.