Göztepe'li Tamer Tuna Trabzonspor karşılaşmasını değerlendirdi

Göztepe'li Tamer Tuna Trabzonspor karşılaşmasını değerlendirdi

Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna ve oyuncular Sabri, Tayfur ile Adis Trabzonspor'u 3-2 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Göztepe Teknik Direktörü Tamer Tuna ve oyuncular Sabri, Tayfur ile Adis Trabzonspor'u 3-2 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Tamer Tuna: Trabzonspor'un tempolu bir oyun sergileyen ekip olduğunu biliyorduk. Sonuca nasıl gidebileceğimiz üzerine çalışmalar yaptık. Rakibimizin beklerinin hücuma katkı yaptığını biliyorduk ve buna göre bir 11 ile sahaya sürdük. Pozisyon zenginliği ve koşu mesafeleri adına üst seviyede bir karşılaşma oldu. Bu yüzden 2 takım oyuncularını da tebrik etmek gerek. Oyuncularımızın sahada gösterdikleri performans adına keyif veren bir karşılaşmayı geride bıraktık. Milli maç arasında eksiklerimiz üzerine çalışacağız ve sahada iyi bir futbol sergilemeye devam edeceğiz. 

Sabri Sarıoğlu: Zor bir maç oynayacağımızı biliyorduk ve ona göre hazırlandık. Maç içinde oyun disiplininden kopmadık ve hak ettiğimiz 3 puanı aldık. Yeni bir takımız haftalar ilerledikçe daha da iyi olacağız.

Tayfur Bingöl: Trabzonspor'u hafta boyunca çok iyi analiz ettik. Sahada nasıl oynanamız gerektiğini biliyorduk. Yeni bir takımız, çok güzel işler yapacağız.

Adis Jahovic: 3 puan almak için çıktık sahaya. Bugün bazı pozisyonlarda kararsız kaldım ama önemli olan 3 puanı almamızdı ve biz sahadak karakterimizi ortaya koyarak bunu başardık.

İlk 11: Günay Güvenç, Adama Traore, Mathieu Peybernes, Kadu, Sabri Sarıoğlu, Rajko Rotman, Andre Castro, Oscar Scarione, Tayfur Bingöl, Adis Jahovic, Nabil Ghilas

Yedekler: Yavuz Aygün, Leo Schwechlen, Halil Akbunar, Axel Ngando, Selçuk Şahin, Tanju Kayhan, Hakan Çinemre, Doğanay Kılıç, Serkan Bakan, Muhammed Enes Durmuş

Teknik Sorumlu: Tamer Tuna

Bilgi: Sakatlıkları bulunan oyuncular Beto, Ömer Şişmanoğlu ve Yoan Gouffran maç kadrosunda yer almadı.

Trabzonspor: Onur Kıvrak, Pereira, Durica, Uğur Demirok, Emmanuel Mas, Juraj Kucka, Okay Yokuşlu, Yusuf Yazıcı, Olcay Şahan, Bongonda, Rodallega

Yedekler: Estaban, Kamil Ahmet, Dame N'doye, Batuhan, Abdulkadir, Onazi, Bero, Mustafa Akbaş, Yusuf Erdoğan, Abdurrahim Dursun

Teknik Sorumlu: Ersun Yanal