Güz dönemine uygun makyaj önerileri

Güz dönemine uygun makyaj önerileri

Güz döneminde, farklı bir görünüm ve tarz yaratmak isteyenler için göz makyajından dudak makyajına, kaş bakımından tırnak bakımına, ilgi çekici makyaj trendleri.

A+A-

Mevsimlere göre kadınların bakım ihtiyaçları değiştikçe buna göre moda ve trendler de değişiyor. Güz dönemine özgü trend olacak makyaj tekniklerini sizler için inceledik.

KEDİGÖZÜ İLE ÇEKİCİLİĞİNİZİ ARTTIRIN

Kedigözü makyajı her zaman moda. Bakışlarınıza anlam katan ve çekiciliğinizi arttırmanızı sağlayan kedigözü makyajını her zaman kullanabilirsiniz. Güz döneminde en favori olacak kedigözü rengi mavi. Klasik olan siyah kedigözü makyajının yerini tek renkle aynı teknik kullanılacak. Evoria kedi gözü makyajı için Shiseido Automatic Fine göz kalemini, Physicians Formula’nın kirpiklere hacim katan ve uzatan serum ürünü Eye Booster 2-in-1 ve Loreal Paris Superliner Gel Intenza göz kalemini öneriyor.

DUDAKLARDA FRANSIZ ESİNTİSİ

Güz döneminde solgunlaşan doğaya tezat olacak şekilde canlı kırmızı renkte bir dudak farklılığınızı daha da belirginleştirebilir. Kırmızı dudaklar, tüm zamanların en seksi makyaj tekniğidir. Eskilerden beri sadelikleri ile göz dolduran Fransız kadınları için en önemli makyaj trendi olan kırmızı ruj her zaman moda. Ancak unutmayın, kırmızı ruj sürüyorsanız, göz makyajınız ve cilt tonunuzun hafif olması gerekir. Makyajda trend renklerden biri olan mor bu güz her yerde karşımıza çıkacak.

MAKYAJINIZDA MOR ASALETİ

Mor ve mürdüm tonlarında az kıyafetiniz olabilir ancak bu durum, mor ve mürdüm far kullanmayacağınız anlamına gelmiyor. Dışarıda geçirilecek bir gece için, en kolay uyum sağlayan göz farı tonudur. Küçük bir bronz kahveyle harmanlayarak kullanırsanız, bu güzün modasını yakalamış olursunuz. Evoria bunun için Shiseido’nun 3’lü göz farını, Lancome M305 mat göz farını ve Physicians Formula’nın 9 renk göz farını öneriyor.

BU YIL TREND PARILTI

Altın, gümüş veya bronz hiç fark etmez, trend parıltı! Biraz cesaret edin ve parıltıları kullanın. Göz içinin bir köşesinde kullanabilirsiniz. Evoria.com’a göre; metalik göz farı yerine metalik ruj kullanarak farklı ve stil sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz.

CESUR VE GÜÇLÜ KAŞLAR

Kaş modasında kalın, cesur ve doğal duruş geri dönüyor. Evoria, hepsi başka yöne giden kaşlar istemiyorsanız, kaşlarınızın asiliğini kontrol altına almayı öğrenmeniz gerektiğini belirtiyor. Bunun için güzelce taranmış kaşlarınızı, renksiz rimelle sabitleyebilirsiniz.

DOĞALLIKTAN VAZGEÇMEYEN KADINLAR

Minimalist makyaj da denilen bu akım, makyajda doğalı yakalamak felsefesi üzerine kuruludur. Evoria.com uzmanları; kusursuz bir cilde sahip olmak için, ağır makyaj yerine kusurları örterek hafif makyaj yapmayı tercih etmeniz gerektiğini vurguluyor. Doğal tonlarda astar, elmacık kemiklerini ortaya çıkaran bir allık, maskara ve dudak parlatıcısı ile doğallığı yakalayın. 

TIRNAKLARDA SADELİK

Bu yıl tırnaklarda doğal ve sade görünüm trend. Tırnaklar neredeyse ojesiz gibi görünecek. Evoria uzmanlarına göre; doğal tonlara en yakın olan ojeyi kullanmanız gerekiyor. Tırnak modasında şimdiden sadeleşmeye başlayın.