Güzel bir makyaj için 9 önemli tüyo

Güzel bir makyaj için 9 önemli tüyo

Gelinler için düğün hazırlığında en önemli aşamalardan biri makyajdır. Güzel bir makyaj için şunlara dikkat etmeniz gerekir.

A+A-

Gelinler için düğün hazırlığında en önemli aşamalardan biri makyajdır. Güzel bir makyaj için şunlara dikkat etmeniz gerekir:  

1- Öncelikle gelin makyajınız hem doğal görünmeli hem de güzel olmalıdır. Gelinin renk tonuna uygun fondöten kullanılmalıdır.

2- Makyaj seçiminiz mevsime ve kapalı ya da açık alan seçiminize göre de değişir. Eğer kapalı bir alanı tercih edecekseniz simli bir göz makyajı kullanabilirsiniz. Açık havadaki bir alanı ya da yaz aylarını tercih edecekseniz daha doğal görünen şeftali tonlarındaki makyaj seçimi daha doğru olacaktır.

3- Eğer göz makyajınızı öne çıkarmak istiyorsanız gözünüzün şekline uygun eyeliner çekebilir ve takma kirpik kullanabilirsiniz.

4- Eğer abartılı bir göz makyajı tercih ettiyseniz, rujunuzu şeffaf tonlarda seçin. Eğer göz makyajınız çok hafif ve doğalsa dudaklarınızı öne çıkaracak renkli ruj tonlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

5- Rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi sürmek, hem dudaklarınızı daha dolgun gösterecek hem de rujunuzun kalıcılığını arttıracaktır.

6- Allığınızı şeftali ya da pembe tonlarında kullanmak sizi daha doğal ve daha canlı gösterecektir.

7- Gelinliğinizin tarzına uygun bir makyaj tercih etmelisiniz. Yani eğer çok sade bir gelinlik tercih ettiyseniz, doğal bir makyajla daha yumuşak görüntü oluşturmalısınız. Taşlı, derin dekolteli bir gelinlik tercih ettiyseniz bu gelinliğe uygun daha ağır bir makyaj tercih etmeniz doğru olacaktır.

8- Bu güzel günde birçok insana sarılacak, öpecek, bolca dans edecek ve terleyeceksiniz. Bu yüzden makyaj sabitleyicisi kullanmayı unutmamalısınız.

9- Rujunuzu ve allığınızı yanınızda götürmeli ve mutlaka arada tazelemelisiniz.

HABERE YORUM KAT