Hackerlar Google Pixel’i hackledi

Hackerlar Google Pixel’i hackledi

Güney Kore’de gerçekleştirilen bir hack yarışmasında Google Pixel cihazın güvenliğini aşan katılımcılar büyük ödüller kazandılar. PwnFest adı verilen etkinlikte Google'nin yeni ürünü hacklendi.

A+A-

Güney Kore Seul’de gerçekleştirilen ve yalnızca hackerların katıldığı PwnFest isimli bir yarışmada Google’ın iddiali ve yeni ürünü Pixel katılımcılar tarafından şok edici bir biçimde hacklendi. Birbirinden yetenekli hackerler tarafından gerçekleştirilen saldırı sonrasında Google tarafından yeni yapılan ürün Pixel, katılımcı hackerler tarafından hacklendi.

120 bin dolarlık büyük ödül

Apdobe Flash, Apple Safari gibi programların yanında Google Pixel gibi büyük iddialarla piyasaya sunulan bir ürünün hacklenmesi herkesi şok ederken, katılımcılar yeteneklerini kıyasıya sergilediği yarışmada ödül olarak 120 bin dolar kazandılar. Google Pixel ise güvenlik duvarındaki bilinmeyen bir açık sayesinde hackerlar tarafından alt üst edildi.

Hack sonrasında Google ürünü onardı

Hackerlar bulduğu açığa göre Chrome internet tarayıcısı açılmasından önce Google Play devreye giriyor ve Pwned By 360 Alpha Team şeklinde bir yazı karşımıza çıkıyor. Gooole ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada Chrome ekibi tarafından yayınlandığı üzere bu bugün 24 saat içerisinde uzmanlarca onarıldığını ve bugün Keen Team tarafından tespit edilmiş olduğunu belirtti.

Google Pixel yine savunmasız

Goole’ın cihazı Pixel bundan önce de Japonya’da benzer bir alanda gerçekleştirilen Mobile Pwn2Own isimli etkinlik esnasında benzer bir şekilde güvenlik açığına yakalanmıştı. Hatta bu esnada bulunan zero-day isimli saldırı için hala bir yamanın açıklaması yapılmadı.

Servet kazandılar

Qihoo360 isimli hacker ekibi ise Pixel’in yanı sıra MacOS Sierra ve Adobe Flash’ı da hackleyerek 520 bin dolarlık ödülü almaya hak kazandı.

Önceki ve Sonraki Haberler