Ham bal ve polen göz tembelliğinde tedaviye destek oluyor

Ham bal ve polen göz tembelliğinde tedaviye destek oluyor

en yaygın görme bozukluğu olarak geçen ve halk arasında göz tembelliği olarak bilinen ambliyopi, her yüz kişiden üçünde görülüyor.

A+A-

Sağlıklı ve mutlu bir hayat sürdürebilmek için sağlıklı gözlere sahip olmak büyük önem taşıyor. Tıp literatüründe en yaygın görme bozukluğu olarak geçen ve halk arasında göz tembelliği olarak bilinen ambliyopi, her yüz kişiden üçünde görülüyor. Çocukluk çağında tespit edildiğinde iyileşme kaydedilebilen göz tembelliğinin tedavisinde, ham bal ve polen yaş faktörünü ortadan kaldırıyor. Ham bal ve polen, B vitamini başta olmak üzere; içerdiği vitamin, mineral ve enzimler göz sağlığını korumasının yanı sıra hastalığın tedavi sürecine de yardımcı oluyor.

Göz sağlığının korunması, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürdürebilmek için büyük önem taşıyor. Özellikle şaşılık, çift görme gibi sorunlara sebep olan ve halk arasında göz tembelliği olarak bilinen ambliyopi, kişinin yaşam kalitesini düşürerek, hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Görme gelişimi 7 yaşına kadar tamamlandığından, hastalığın çocukluk çağında tedavi edilmesi, başarıyı artırıyor. Tarih boyunca doğal ilaç olarak kullanılan ham bal ve polen ise, göz tembelliği tedavisinde, yaş faktörünü ortadan kaldırarak, tedavi sürecine yardımcı oluyor.

Tedavi Sürecine Doğal Destek

Ham bal ve polenin içerisinde yer alan B vitamininin özellikle göz sağlığını korumaya yardımcı olduğunun altını çizen Honeyci unvanlı bal uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, “Bal, tarih boyunca birçok medeniyette çeşitli hastalıkların tedavisinde doğal ilaç olarak kullanılmıştır. Birçok kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyen göz tembelliğinin tedavisi de doğada bulunuyor. Doğadan gelen bir şifa olan ham bal ve polen; çeşitli enzim, mineral ve B vitamini başta olmak üzere içerisinde bulunan vitaminler ile göz tembelliği hastalığında, uygulanan tıbbi tedavi sürecine destek olarak kullanılıyor” dedi.