Hareketin Saf Şiiri 'Avalanche' Festival Sahnesinde

Hareketin Saf Şiiri 'Avalanche' Festival Sahnesinde

31 yıldır dünyanın en tanınmış bale topluluklarını, koreograflarını ve dansçılarını İzmir'e getiren İKSEV, 31. Uluslararası İzmir Festivali'nde çağdaş dansın büyük isimlerinden Dani Pannullo Dans Tiyatrosu'nu konuk edecek.

A+A-

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından düzenlenen 31. Uluslararası İzmir Festivali'nde dans zamanı. 31 yıldır dünyanın en tanınmış bale topluluklarını, koreograflarını ve dansçılarını İzmir'e getiren İKSEV, 31. Uluslararası İzmir Festivali'nde çağdaş dansın büyük isimlerinden Dani Pannullo Dans Tiyatrosu'nu konuk edecek.

İSPANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLENECEK

Pannullo ve dansçıları, İspanya Büyükelçiliği işbirliği ile 5 Haziran 2017 Pazartesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde yapacakları gösteride Festival izleyicilerine benzersiz bir deneyim yaşatacak.

ELEŞTİRMENLER 'HAREKETİN SAF ŞİİRİ' DİYOR

Eleştirmenler tarafından, 'Hareketin Saf Şiiri' olarak nitelendirilen 'Avalanche' performansında ünlü koreograf Dani Pannullo sahnede teknolojinin bize her konuda tatmin edici cevaplar sağlayabileceği bir dünyanın kanıtlarını arıyor ama iş, insan ilişkilerini açıklamaya geldiğinde çoğu şeyin hâlâ bilinmediğini fark ediyor.

ÜNLÜ DANSÇILAR SAHNE ALACAK

Gösteride, Dansçılar (B-boy'lar): Alejandro Moya (B-boy Lilkuest), Julián Gómez (B-boy Hu-lee),  Miguel Ballabriga (B-boy Zomas), Rubén Martín (B-boy Chino) ve Serbest Stil Futbolcu Javier Sanz Aguilar, izleyenlerine unutulmaz anlar vadediyor.

Konser Ahned Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.