Hibe projelerinde ek başvuru süresi

Hibe projelerinde ek başvuru süresi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun 164 milyon 706 bin euro hibe vereceği kırmızı et, kanatlı eti, süt ve yumurta üretimi projeleri için son başvuru tarihi 24 Nisan'a, evrakların teslim süresi ise 27 Nisan'a uzatıldı.

A+A-

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), bazı destek projelerinde başvuru süresini iki hafta uzattı. Kurum, 'Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar' başlığı altında süt, kırmızı et, kanatlı eti ve yumurta üretimi projeleri için 164 milyon 706 bin euro hibe bütçesi ayrılırken, girişimciler 42 ildeki TKDK il koordinatörlüklerine proje sunmaya davet etti.

Projelerin online sistemden son başvuruları 10 Nisan'dan 24 Nisan'a, online sistemden doldurulan belgelerin çıktısı ve istenen diğer evrakların son teslim tarihi ise 13 Nisan'dan 27 Nisan'a uzatıldı.

42 İL KAPSAM İÇİNDE

Online başvuru sistemi 24 Nisan Salı günü saat 21.00'e kadar açık olacak. Söz konusu evrakların ise 27 Nisan Cuma mesai bitimine kadar TKDK il koordinatörlüklerine teslim edilmesi gerekiyor. Açıklamada, son teslim tarihinden sonra yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceğine dikkat çekilerek, "Yatırımcıların proje başvurusu ve kabulünde yoğunluk yaşamamaları için işlemlerini son güne bırakmamaları önem arz ediyor" ifadesine yer verildi. Türkiye'de 42 il hibe kapsamında bulunuyor.

HEDEF AB STANDARDI

TKDK hibeleriyle yatırıma dönüştürülen projelerle, AB standartlarında modern ve hijyenik tesislerin kurulması, gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerinin sürdürülebilir modernizasyonunun sağlanması, sürdürülebilir yatırımların gerçekleştirilmesi, kırsal alanda faaliyet alanlarının çeşitlendirilmesi, kırsalda yaşayan vatandaşların istihdam olanaklarının artırılarak yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve kente göçün önlenmesi hedefleniyor. 

HABERE YORUM KAT