Huawei P10 Lite önsiparişe çıktı

Huawei P10 Lite önsiparişe çıktı

Telefon dünyasında kendine ayrı bil kulvar açan Huawei Mobil Dünya Kongresi’nde yeni amiral gemisi telefonu P10’u tüm dünyaya tanıtmış ve P10 Lite lansmanını ertelemişti.

A+A-

Huawei kısa süre önce gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde yeni amiral gemisi modeli P10’u tüm dünyaya tanıtmıştı. Bu etkinliğin akabinde Çinli üreticinin Huawei P10 Lite modeli üzerinde de çalıştığı ortaya çıkmış ve bu modelin yakın tarihte tanıtılacağı belirtilmişti.

Huawei, bu hafta gerçekleştirmeyi planladığı P10 Lite lansmanını ertelemesine rağmen bazı perakende şirketleri telefonu ön siparişe sunmaktan çekinmedi.

Hollanda’da hizmet veren Dutch Coolblue ve İtalya’da hizmet veren Monoclick, Huawei P10 Lite modeini 350 eurodan ön siparişe sundu.

Gücünü Huawei’nin kendi geliştirdiği Kirin 655 yonga setinden alan P10 Lite, sistemini ise 4GB RAM ile destekliyor. 32 GB dahili depolama alanına sahip olan telefonda microSD desteği de bulunuyor. 1080p çözünürlüğünde 5.2 inçlik IPS bir ekranla gelecek olan telefonun ana kamerası ise 12 MP olacak. P10 Lite kutudan ilk çıktığında Android 7.0 Nougat ile çalışacak.

Bu gelişmelerin ardından Huawei P10 Lite’ın kısa süre içerisinde resmi olarak duyurulması bekleniyor. Zira telefona dair tüm özellikler ortaya çıkmış durumda.

Öte yandan Huawei P10’un çıkış tarihinin hala netlik kazanmadığını da belirtelim. Bilindiği üzere Huawei, Mobil Dünya Kongresi’nde yaptığı açıklamada P10’un satışa sunulacağı ilk ülkelerin arasında Türkiye’nin de olduğunu belirtmişti.

İlgili Haberler