Huawei P9 Lite akıllı telefonlardaki bilgi güvenliğinde çığır açıyor

Huawei P9 Lite akıllı telefonlardaki bilgi güvenliğinde çığır açıyor

Huawei P9 Lite 2017, kullanıcılarına sunduğu özellikleri ile akıllı telefonlardaki bilgi güvenliğinde çığır açıyor.

A+A-

Akıllı telefonlar her geçen gün hayatımızda daha önemli bir yer almaya devam ediyor. Akıllı telefonlarımızda sakladığımız özel bilgiler, banka kayıtları ve fotoğraflarımızın her an güvence altında bulunması çok önemli. Huawei P9 Lite 2017, kullanıcılarına sunduğu özellikleri ile akıllı telefonlardaki bilgi güvenliğinde çığır açıyor.

Huawei, telefonlarında en hızlı ve en uygun parmak izi okuyucu sensörleri kullanıyor. kullanıyor. Huawei P9 lite 2017'de kullanılan okuyucu, parmak izini algılamak ve ekranın kilidini açmak için 0,3 saniyeden daha az zamana gereksinim duyuyor. Huawei P9 Lite 2017’nin bu özelliği ekran şifresi girme gibi görülmesi muhtemel tekniklerden çok daha güvenli ve hızlı bir çözüm sunuyor.

Huawei P9 Lite 2017’de bulunan kasa özelliği ile kişisel fotoğraf, video ve dosyalar şifrelenip erişimi koruma altına alınıyor. Parmak okuyucuya tanıtılan parmak izi ile şifrelenen dosyalara anında erişim sağlanıyor. Huawei P9 Lite 2017 kullanıcılarına bir diğer güvenlik özelliği olan uygulama kilidini sunuyor. Kişisel bilgilerin, mesajların kayıtlı olduğu mobil bankacılık ve mesajlar gibi uygulamalara parmak izi tanıtılarak akıllı telefon ekranı açık olduğu halde bile uygulamayı kullanmak için parmak izinin tekrar girilmesi isteniyor.

Huawei P9 Lite 2017, çekilen tüm fotoğraflar ve videoların otomatik olarak bulutta saklanmasını sağlıyor. Bu özellik sayesinde akıllı cihazın kaybolması durumunda fotoğraf ve videoların güvenliği sağlanıyor.

Huawei P9 Lite 2017, EMUI 5.0 arayüzü ile kullanıcılarına bluethooth ile akıllı kilit açma özelliği sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcıların Huawei akıllı bandının veya kablosuz kulaklığın kapsama alanı içinde olduğu sürece, telefonun kilidini açmak için parola girmesi veya parmak izi taratması gerekmiyor. Bunun yanı sıra aynı kullanıcılar akıllı telefonlardan birkaç metre uzaklaşması halinde otomatik kilit devreye giriyor.