Huawei P9 Plus için Android 7.0 Nougat güncellemesi geldi

Huawei P9 Plus için Android 7.0 Nougat güncellemesi geldi

Huawei P9 Plus Telefonunuza güncellemeyi kurabilmek için 2.4GB boyutunda boş yere ihtiyacınız var. Boş alanın hafıza kartında değil -telefonunuzun dahili depolama alanında bulunması gerekiyor.

A+A-

Huawei P9 Plus akıllı telefon modeli için Android 7.0 Nougat dağıtımına başlandı. Huawei P9 Plus güncelleme için telefonunuzun ayarlar bölümünden güncelleme olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Telefonunuza güncellemeyi kurabilmek için 2.4GB boyutunda boş yere ihtiyacınız olduğunu da hatırlatalım. Üstelik bu boş alanın hafıza kartında değil direkt olarak telefonunuzun dahili depolama alanında bulunması gerekiyor.

Huawei P9 Plus için yayınlanan bu Android 7.0 Nougat güncellemesi, bazı güvenlik yükseltmeleriyle beraber geliyor. Yani telefonunuz hem Android 7.0 Nougat’a geçerken, hemde dışarıdan gelecek olan tehditlere karşı daha güçlü bir hal almış oluyor.

Öte yandan yayınlanan güncellemenin herhangi bir ekstra özelliğe sahip olmadığını da belirtelim. Bilindiği üzere bazı akıllı telefon üreticileri, Android 7.0 Nougat güncellemesini saf haliyle vermek yerine üzerinde bir takım oynamalar ve eklemeler gerçekleştiriyorlar.

Eğer güncelleme hala telefonunuza ulaşmadıysa, lüften internet üzerinden bulduğunuz çeşitli yazılımlarla bu güncellemeyi yüklemeye çalışmayın. Zira Huawei, dağıtılmaya başlanan güncellemenin en geç bir hafta içerisinde tüm Avrupa’daki cihazlara ulaşacağı bilgisini vermiş durumda.

Ayrıca telefonunuzun model numarasını kontrol etmeyi de unutmayın. Zira telefonunuzu resmi tedarikçi dışında, internet üzerinden satın aldıysanız, farklı bölgeye ait bir model de kullanıyor olabilirsiniz.