İdil Biret Aya İrini'de sanatseverlerle buluşacak

İdil Biret Aya İrini'de sanatseverlerle buluşacak

İDSO DenizBank Konserleri’nde dünya çapında piyanist İdil Biret bu Cuma akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan konserde sanatseverlerle buluşacak.

A+A-

İDSO DenizBank Konserleri’nde dünya çapında piyanist İdil Biret bu Cuma akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan konserde sanatseverlerle buluşacak. Usta piyanist müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Ayrıca yine Avrupa’nın da önemli isimlerinden Polonyalı şef Marzena Diakun Aya İrini’de…

Şeflik yarışmalarında ödülleri olan ve Polonya Kültür Bakanlığı’ndan “ Üstün Başarı Ödülü” bulunan son yılların en önemli kadın şeflerinden Marzena Diakun İDSO’yu yönetecek. Özellikle Fransa Radyo Filarmoni Orkestrası’ndan sıklıkta davet almakta olan Diakun; Polonya dışında Orta Avrupa ülkelerinde de konserler vermektedir.

Usta Piyanist İdil Biret…

“Harika çocuk” yasasıyla Paris’te eğitim alan İdil Biret; artık önemli bir marka olarak Türkiye’den çıkan en iyi piyanistlerden biridir, İdil Biret, 1971 yılından beri “Devlet Sanatçısı”dır. Biret, bugüne kadar seslendirdiği plak ve CD'lerin sayısı 80'i geçmektedir. Bunlar arasında plak tarihinde ilk kez komple proje halinde seslendirilen Beethoven/Liszt Senfonilerinin tamamı, Frederic Chopin'in bütün piyano eserleri, Johannes Brahms'ın bütün solo piyano eserleri ve konçertoları, Sergei Rachmaninoff'un bütün piyano eserleri yer almaktadır. Bunlar pek çok eleştirmenin hayranlığı ile karşılanmış ve sanatçının "çağımızın en önde gelen piyano ustalarından biri" olarak nitelenmesine yol açmıştır.

13 Ekim 2017 Cuma akşamı saat 20.00’de AYA İRİNİ Müzesi’ndeki konserde icra edilecek

eserler :

Frederic Chopin: Fa Minör Piyano Konçertosu

Mieczyslaw Karlowicz : 'Yeniden Doğuş' Senfonisi Op.7

Önceki ve Sonraki Haberler