İllüstratörler Eskişehir'de buluştu

İllüstratörler Eskişehir'de buluştu

İllüstratörler Buluşması'nın üçüncü ayağı Anadolu Üniversitesi ve ZNN Network iş birliği ile Eskişehir’de gerçekleşti.

A+A-

Türkiye’deki illüstratör sanatçıları ve adaylarıyla bir araya gelerek, sektörde karşılaşılan sorunları ve beklentilerin konuşulup, değerlendirilmesi amacıyla gerçekleşen “İllüstratörler Buluşması”nın üçüncü ayağı Anadolu Üniversitesi ve ZNN Network iş birliği ile Eskişehir’de gerçekleşti.

.Geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Kampüsü’nde gerçekleşen etkinliğe, çoğunluğu illüstratör adayları olmak üzere birçok kişi katıldı. ZNN Network’ün kurucusu Nurgül Şenefe’nin, şirket olarak sektöre katma değer sağlamak amacıyla hayata geçirdiği İllüstratörler Platformu’nun tanıtımıyla başlayan etkinlikte, genç adayların sektör hakkında merak ettiklerinden bahsedilirken sektör profesyonellerinin karşılaştığı sorunlar konuşuldu.

Etkinliğin devamında ise platform hakkında merak edilen sorular yanıtlanırken ZNN Network’ün yine geçtiğimiz günlerde katıldığı Bologna Kitap Fuarı’nda İllüstratörler Platformu için yaptığı çalışmalar konuşuldu. Etkinliğin sonunda ise Nurgül Şenefe, önümüzdeki aylarda gerçekleşek resmi lansmanda platform hakkında detaylı bilgilerin paylaşılacağını dile getirdi.

İlk olarak İstanbul’da Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) iş birliği ile gerçekleşen buluşmalar, Eskişehir’den sonra İzmir, Ankara ve Edirne’de gerçekleşemeye devam edecek.