Instagram gönderilerine çoklu paylaşım özelliği geldi

Instagram gönderilerine çoklu paylaşım özelliği geldi

Instagram, aynı gönderiyi birden fazla hesapta paylaşmanızı sağlayan paylaşım özelliğini yayına alıyor.

A+A-

Instagram, aynı gönderiyi birden fazla hesapta paylaşmanızı sağlayan paylaşım özelliğini yayına alıyor. Özellik gönderi paylaşma ekranında bir açma kapama düğmesi olarak konumlanacak. Bir Instagram sözcüsü özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılarında görünür olacağını belirtti.

Bu yeni paylaşım özelliği, en çok işletmelerin, Influencerların ve yakın arkadaşları için ikinci bir Instagram hesabı açanlar için kullanışlı olabilir. Aynı zamanda birden fazla mizahi hesap yöneten kişilerin kullanımı için de uygun. Öte yandan aynı görselin aynı anda birden fazla hesapta paylaşılması Instagram’ı sıkıcı hale getirebilir. Aynı şekilde bu özellikle birlikte içerik çeşitliliği azalırken, Instagram’ı özgün bir platform olarak anmak da zorlaşabilir.

Zira farklı hesapları takip eden farklı hedef kitlelerin bir süre sonra sürekli aynı içerikleri tüketmeye başlaması söz konusu olabilir. Aslına bakarsanız, Instagram’ın gönderilerde Repost özelliğini yayına almamasının en büyük sebepleri arasında yer alıyordu.

Aynı içerikleri aynı anda farklı hesaplarda paylaşma durumu, aslında hedef kitle odaklı paylaşımı da es geçmenize yol açıyor. Kişisel hesabınızda daha samimi metinler kullanırken, bir işletme için daha resmi bir dil kullanmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle özelliği kullanırken aynı içeriği hedef kitlesi birbirine benzer olan hesaplarda paylaşmanızda fayda var.