Instagram Live Save özelliği devreye girdi

Instagram Live Save özelliği devreye girdi

Instagram kullanıcıları artık canlı yayınların tamamlanmasının ardından kullanıcılar canlı yayınlarını kayıt altına alabilecekler

A+A-

Instagram uygulamasına gelen güncellemelerden birisi de çok sevilen canlı yayın özelliği ile ilgili oldu. Yeni canlı yayın sisteminde kullanıcıların yayınlarının anında kaybolması ve sadece 1 saat sonra çektiğiniz canlı yayının unutuluyor olması pek beğeni toplayan bir sistem değil. 1 saat boyunca canlı yayın yapan kullanıcıların canlı yayınlarının kaybolması hakkında sürekli eleştiri mesajları atmasından sonra ise sonunda Instagram bu konuda da güncellemeye gitti. Yapılan yeni güncelleme ile beraber Instagram Live Save özelliği devreye girdi.

Bu özellik sayesinde ise artık canlı yayınların tamamlanmasının ardından kullanıcılar canlı yayınlarını kayıt altına alabilecekler. Yeni güncellemenin sonrasında canlı yayınları kayıt altına almak için ise bir sınır olmadığını da ekleyelim. Yani isterseniz canlı yayınlarınızı tamamen kayıt altına alıp daha sonra ise bu yayınları paylaşabilirsiniz.

Yeni güncelleme ile gelen bu özelliğinde şu an için ülkemizde kullanılabilir olmadığını ekleyelim. Yine diğer yeni güncellemelerde olduğu gibi bu özellikte de şu an için Instagram belli başlı bölgelerde denemelerine başlamış durumda. Henüz tüm dünya için yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda da net bildiler verilmedi. Fakat testlerin başarılı devam ettiği belirtiliyor.