Instagram'a gece modu özelliği geliyor

Instagram'a gece modu özelliği geliyor

Sosyal paylaşım uygulaması Instagram'ın karanlık tema için testlere başladığı açıklandı.

A+A-

Son dönemde birçok uygulamanın yeni sürümlerine dahil ettiği “gece modu” özelliği İnstagram için de geliyor. Instagram da yayınladığı son güncelleme ile beraber kullanıcılara karanlık mod teması seçeneği sunuyor. Bu ay yayınlanan iOS 13 ve yeni Android 10‘da karanlık mod özelliği entegre edilmişti.

Merakla beklenen özellik şimdilik Android kullancıları için geliyor. Instagram'ın karanlık mod temasını kullanmak için Android 10 güncellemesi almış bir telefon kullanmanız ve uygulamanın son güncellemesini edinmeniz gerekiyor.

Twitter, Chrome, Windows 10 gibi pek çok popüler platform kullanıcısı karanlık tema desteğinden faydalanabiliyor. Facebook’un da bir süredir kendi uygulamaları üzerinde bu tema için çalıştığı biliniyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde mesajlaşma uygulaması Messenger için karanlık temayı yayınlanmıştı. Bununla beraber WhatsApp için bir süredir bu tema için çalışıldığı biliniyor.

GECE MODU TASARRUF SAĞLIYOR

Karanlık tema kullanıcılara daha dinlendirici bir deneyim sağlıyor. Bununla beraber koyu renklerin ağırlıkta olduğu temanın telefonların şarj süresinde de olumlu etki ettiği biliniyor. Android ve iOS işletim sistemlerinin bu desteğe sahip olması ile beraber ilerleyen dönemde daha fazla uygulamanın karanlık tema ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.