iPhone kullanıcıları iOS 10 sayesinde mesajlarını gizleyecek

iPhone kullanıcıları iOS 10 sayesinde mesajlarını gizleyecek

Teknoloji dünyasının lider markalarında Apple iPhone kullanıcıları için yeni bir özellik devreye soktu. iPhone'nun kullandığı en son işletim istemi olan iOS 10 sayesinde artık kullanıcılar mesajlarını gizleyebilecek.

A+A-

iPhone’un en son işletim sistemi iOS 10 sayesinde gelen stickerlar artık kullanıcıların mesajlarını gizlemesini sağlayabiliyor. iOS 10 ile birlikte gelen iMessage stickerları iPhone kullanıcılarının mesajlarını gizlemesini sağlayabiliyor. Gelen ve giden gönderileri gizlemek için bu yeni gelen stickerlar kurtarıcı olabiliyor.

iMessage

iOS 10 güncellemesi ile gelen yenilikler Apple iOS güncellemesi sayesinde iOS ve MacOS cihazlar üzerinden mesajlaşmayı sağlayan iMessage özelliğine yenilikler kazandırılmıştı.

iMessage Özellikleri

iMessage’a gelen bu yeni özelliklerin arasında en çok dikkat çekenler stickerlar ve efektli mesajlar oldu. App Store sayesinde ulaşılabilen iMessage stickerlarına geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha katıldı.

Hide Messages ile mesaj gizleme

App Store’dan yüklenebilen güncelleme ile gelen stickerlara bir yenisi Hide Messages ile geldi. Hid Messages olarak adlandırılan bu mesaj gizliliğini sağlayan sticker sayesinde adı üstünde olduğu gibi artık mesajlarınız koruma altına alınabiliyor. Peki tüm mesajlarınızı gizleyebilen iMessage bunu nasıl gerçekleştiriyor? Hide Message’ın özelliği mesalarınızın yazı rengi ile mesaj yazma ekranının rengini aynı yapmak ve bu sayede mesajlarınızın görünmesini engelleyebiliyor. Hide Message stickerını mesajınızın üzerine koyduğunuz takdirde bu mesaj size hiç gelmemiş ya da gönderilmemiş gibi görünebiliyor. Bakalım iPhone kullanıcıları için sunulacak fonksiyonel ve bir o kadar eğlenceli sticker ailesine ilerleyen günlerde nasıl alternatifler katılacak?

Önceki ve Sonraki Haberler