iPhone yavaşlamasına çözüm: App Store ön belliğini temizleyin!

iPhone yavaşlamasına çözüm: App Store ön belliğini temizleyin!

iPhone ve iPad cihazların farklı modelleri için App Store’da yapacağınız basit işlemler ile kullanıcıların en büyük sorunlarından biri olan yavaşlamaya çözüm getirilebiliyor.

A+A-

Az bilinen bir ipucu ile tüm kullanıcıların eski iPhone ya da iPad’lerini kolayca hızlandırmalarını sağlayan bir bilgiyi paylaşıyoruz. En büyük şikayetlerden biri olan ürünün zamanla yavaşlamasına, artık dur diyebilirsiniz.

En büyük sorun yavaşlama

Eğer uzun zamandır bir iPhone modeli kullanıcısı iseniz muhtemelen en büyük sorununuz telefonunuzun eskiden olduğu kadar hızlı olmaması. Bu sorunun temelinde ise yeni çıkanlara nispeten daha uzun süredir piyasada olan telefonların yeni İOS sürümlerini kullanıyor olması yatıyor. Yüksek seviye bir sürüm, eski sürüm cihazınızın oldukça yavaş işlem yapmasına neden olabiliyor. Fakat bu durum karşısında telefonunuzu değiştirmek için acele etmenize gerek yok, basit yöntemlerle telefonunuzu anında hızlandırmak mümkün olabiliyor.

ÖN BELLEK TEMİZLİĞİ

App Store önbelliği temizliği App Store’da bulunan ön belleği temizlemek, modeli ve kullanım süresi önemli olmaksızın bir iPhone ya da iPad’i hızlandırmanın şaşırtıcı derecede etkili ve basit yollarından biri. San Francisco’daki bir uzman olan Zachary Dryer isimli kişinin bulduğu bu gizli yöntem ile Apple ürününüzdeki biriken ve stok haline gelen app güncellemelerinde de kurtulmuş oluyorsunuz.

Nasıl hızlandırırım?

Ön bellek temizliği ile cihazı hızlandırma için gerekli olan tek adım App Store’u cihazınızdan açıp ekranda en altta beliren beş adet sekme butonundan dilediğiniz birine ardı ardına 10 kez tıklamanız. Eğer seçtiğiniz tek tuşa 10 kez basarsanız önce ekranınız beyaz olacak ve uygulama mağazasına ait ana sayfa yeniden yüklenecek, bu durumda da ön bellek sıfırlanmış hale gelecek.

Önceki ve Sonraki Haberler