İş Sanat yıldız isimleriyle dolu yeni sezon programını açıkladı

İş Sanat yıldız isimleriyle dolu yeni sezon programını açıkladı

Geçtiğimiz günlerde müzik ve sahne dünyasının yıldız isimleriyle dolu yeni sezon programını açıklayan İş Sanat’ın biletleri satışa çıkıyor.

A+A-

Kasım ayı etkinliklerinin yanı sıra klasik müzik ve caz konserleri ile dünya müziği ve dans gösterilerinden seçili etkinliklerin biletleri 12 Ekim Perşembe günü saat 10.00’dan itibaren satın alınabilecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yerli projeler, dünya müziği konserleri ve çocuk etkinliklerinin biletleri aylık olarak satışa sunulacak. İş Sanat’ta etkinlikler yine 20.30’da başlayacak, çocuk etkinliklerinin saati ise 15.00 olacak.

Müdavimlerinin ilgiyle takip ettiği konserlerin biletleri, İş Sanat Ana Gişesi’nden ve Biletix üzerinden 12 Ekim’den itibaren temin edilebilecek.

Klasik müzik sevenlerin ajandalarına not alması gereken konserler;

Sanat tutkunlarının heyecanla beklediği 18. sezon, 3 Kasım’da, Eivind Gullberg Jensenyönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile açılacak. Soprano Mari Eriksmoen ile birlikte İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisindeki performanslarıyla hafızalarda yer eden genç sanatçılar Umut Sağlam (çello) ve Yiğit Karataş (keman) açılış konserinin solistleri olacak.

20. yüzyılın ikinci yarısının en büyük kemancılarından biri olarak kabul edilen Grammy ödüllü sanatçı Pinchas Zukerman, Avrupa’nın en köklü oda topluluklarından biri olan Camerata Salzburg eşliğinde 7 Aralık, Perşembe akşamı İş Sanat sahnesine konuk olacak.

Maestro John Rigby yönetimindeki Johann Strauss Orkestrası, İngiliz tenor Nicky Spence ve soprano Corinne Cowling eşliğinde 2018 yılbaşı özel programıyla 4 Ocak, Perşembe akşamı dinleyicilere muhteşem bir Viyana gecesi yaşatacak.

İş Sanat, 9 Ocak, Salı akşamı iki yıldız solisti Zürih Oda Orkestrası eşliğinde bir araya getirecek. Günümüzün en önemli akordeon sanatçılarından Richard Galliano ve iki Echo Klassik ödüllü Alman keman sanatçısı Arabella Steinbacher kulaklarınızın pasını silecek bir konsere imza atacak.

Kuşağının dikkat çeken piyanistlerinden Lars Vogt, 2015 yılında müzik direktörlüğü görevini üstlendiği ve The Guardian’ın ’Britanya’nın en iyi oda orkestrası’ dediği Royal Northern Symphony ile ilk kez 27 Nisan, Cuma akşamı İş Sanat sahnesinde olacak.

Piyano repertuvarına getirdiği olağanüstü yorumların yanı sıra doğaçlama yeteneğiyle de adından söz ettiren, iki Echo Klassik ödüllü Gabriela Montero, Birleşik Krallık’ın önde gelen yaylı orkestralarından Scottish Ensemble eşliğinde 15 Mayıs, Salı akşamı sahne alacak.

Caz tutkunlarını heyecanlandıracak konserler

Diskografisine sığdırdığı 10 albüm ile platin satış rakamlarına ulaşan, Grammy ödüllü İsveçli besteci ve şarkıcı Lisa Ekdahl, 23 Kasım, Perşembe akşamı İstanbullu hayranları ile buluşacak.

Büyüleyici sesiyle yeni dönem caz vokallerinin arasından sıyrılan Hailey Tuck, 15 Şubat, Perşembe akşamı ilk kez İstanbullu hayranları ile buluşacak. Konserde sanatçıya caz müzik dünyasının güçlü isimleri Eric Harland (davul), Joe Sanders (bas) ve Rick Simpson (piyano) eşlik edecek.

Buika hayranlarına müjde!

Tutkuyla seslendirdiği aşk şarkılarıyla ülkemizde geniş bir hayran kitlesine sahip olan Latin Grammy ödüllü İspanyol şarkıcı Buika, “Para mi” albümünün dünya turnesi kapsamında 21 Aralık, Perşembe akşamı bir kez daha İş Sanat sahnesinde olacak.

Dans tutkunları bu gösterileri kaçırmayın!

Dans kariyerine sayısız ödül sığdıran ve modern dansın süperstarlarından biri olan Carlos Acosta, yepyeni topluluğu Acosta Danza ile Saddler’s Wells’teki prömiyerlerinin ardından 6- 7 Kasım tarihlerinde İş Sanat’ta iki gece üst üste İstanbullu dans severleri büyüleyecek.

İki Fransa Şampiyonluğu, bir Avrupa Şampiyonluğu ve üç Dünya Şampiyonluğu bulunan Lyon merkezli dans topluluğu Pokemon Crew, “Ve… Perde!” başlıklı gösterisiyle İş Sanat’ta. Topluluğun sinema ve hip hop dünyasını bir araya getireceği çok özel performansını kaçırmamak için 25 Nisan, Çarşamba akşamını şimdiden not edebilirsiniz.

Mehmet Erdem ve sürpriz konukları…

Mehmet Erdem, 30 Kasım, Perşembe akşamı sürpriz konukları ile birlikte Çalgı Çengi, Polis, Leyla ile Mecnun gibi birçok film ve diziye bestelediği eserleri Kulislerden Şarkılar konseriyle İş Sanat’ta seslendirecek.

Minik sanatseverler için Fantastik Hikâyeler Makinesi

Geçtiğimiz yıl kapalı gişe oynayan, sevilen oyuncular Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Ata Berk Mutlu, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu’nun yer aldığı Fantastik Hikâyeler Makinesi 26 Kasım, Pazar günü saat 15.00’da İş Sanat’ta