İstanbul Caz Festivali genç cazcılara kapılarını açıyor

İstanbul Caz Festivali genç cazcılara kapılarını açıyor

Temmuz ayında gerçekleştirilmesi planlanan 24. İstanbul Caz Festivalinde profesyonel cazcıların yanı sıra amatör cazcılarda sahne alabilecek.

A+A-

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 24. İstanbul Caz Festivali genç cazcılara fırsat tanıyor. Daha önce herhangi bir profesyonel albüm yayınlamamaış müzisyenlerinin yaşı 30’un altında olan caz toplulukları için fırsat sunan festivale bu gruba giren müzisyenler başvurabiliyor.

İSTANBUL CAZ FESTİVALİ 24’NCÜ KEZ AÇILIYOR

Temmuz ayında gerçekleştirilmesi planlanan 24. İstanbul Caz Festivalinde profesyonel cazcıların yanı sıra amatör cazcılarda sahne alabilecek. İstanbul Caz Festivali genç cazcılara kapılarını açıyor. Bu sene 15’inci kez kapılarını genç cazcılara açacak olan festival için başvurular başladı.

12 MAYIS SON GÜN

Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve toplulukların festivalin program akışında yer alabilmek için bir bölüm oluşturuldu. Burada genç sanatçıları teşvik amaçlı sahne almaları sağlanıyor. Genç Caz’a katılmak isteyen müzisyenler ve topluluklar başvurularını iksv.org/genccaz adresinden 12 Mayıs tarihine kadar yapabilecekler.

BİR ÇOK ALANDA ÖRNEK ÇALIŞMA İLE KATILINA BİLİNİYOR

Genç müzisyenlerin seçmelere katılabilmek için birden çok kategoride müzik yapabilecekler. Yarışmacıların klasik ya da çağdaş caz türlerinde çalışmaların yanı sıra, fusion caz, rock caz, funk caz, latin caz, pop caz, acid caz, blues, soul, R&B, elektronik caz ve benzeri tarzlardaki örnek parçaları ile katılabilecekler.

GENÇ CAZ SEÇİCİ KURULU

Genç Caz Seçici Kurulu’nda müzisyen Aycan Teztel, müzisyen Cem Tuncer, müzisyen Cenk Erdoğan, müzik yazarı Feridun Ertaşkan, müzisyen Ferit Odman, müzisyen Hediye Güven, müzik yazarı ve yapımcı Hülya Tunçağ, müzik yazarı Sevin Okyay ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin yer alıyor.