İstanbul’da fırın pidesi 4 lira, Halk Ekmek’te 1.5 lira

İstanbul’da fırın pidesi 4 lira, Halk Ekmek’te 1.5 lira

İstanbul’da pide fiyatları belirlendi. Buna göre ilde fırınlar tarafından üretilen 350 gramlık sade pidenin fiyatı 4 lira, aynı gramajlı yumurtalı ve susamlı pidenin fiyatı ise 5 lira olarak belirlendi.

A+A-

İstanbul’da pide fiyatları belirlendi. Buna göre ilde fırınlar tarafından üretilen 350 gramlık sade pidenin fiyatı 4 lira, aynı gramajlı yumurtalı ve susamlı pidenin fiyatı ise 5 lira olarak belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise 350 gramlık pidenin 1.5 liradan satılacağını duyurdu. 

Haberi sosyal medya hesabından duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  “Vatandaşlarımız Ramazan’da 365 gramlık pideyi 1.5 TL’den Halk Ekmek büfelerinden satın alabilecekler. İBB olarak ülkemizin  yaşadığı ekonomik zorlukta İstanbullulara en sağlıklı ve ucuz ekmeği sunmaya devam edeceğiz” dedi. 

Günde 12.5 lira tasarruf

Konuyla ilgili olarak İHE Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama da şunları kaydetti: “Halk Ekmek olarak önceki yıllarda da pide üretiyorduk. Ancak, ürettiğimiz pideler piyasadaki standart gramajın altındaydı. Daha küçük boyutlardaydı. Biz, bu yıl, İstanbul genelindeki tüm fırıncılarla ayını gramajda üretim yapmaya başladık. Fiyat olarak piyasadaki 4 liranın çok altında bir fiyat belirledik. Yardımlaşmayı yaymak bilinciyle, Ramazan ayının da ruhuna uygun olarak, fiyatı maliyetinin altında tuttuk. Çünkü amacımız, kent yoksulluğuyla mücadele. Yurttaşlarımız güç durumda. Ülke olarak, İstanbul olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu şartlar altında hepimizin dayanışması gerekiyor. İstiyoruz ki, ihtiyaç sahibi aileler her gün evine 5 pide alsın. Ama günde 20 lira yerine 7,5 lira ödesin. Aradaki 12,5 lirayı tasarruf etsin. Ramazan ayı boyunca elinde kalacak 375 lira ile başka gereksinimlerini karşılasın. Ramazanını huzur içinde geçirsin.” 

(AjansBizim)