İstanbul'da lüks taksiler yola çıkmaya hazırlanıyor

İstanbul'da lüks taksiler yola çıkmaya hazırlanıyor

Taksicilere uygulanan ÖTV indirimi sonrası diğer şehirlerde başlayan lüks taksi hizmetinin yakın zamanda Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da da başlayacağı belirtiliyor.

A+A-

İstanbul’da lüks taksiler yola çıkmaya hazırlanıyor. Taksicilere uygulanan ÖTV indirimi sonrası diğer şehirlerde başlayan lüks taksi hizmetinin yakın zamanda Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’da da başlayacağı belirtiliyor.

LÜKS TAKSİNİN RENGİ TURKUAZ OLACAK

İstanbul’da yakın zamanda başlaması beklenen lüks taksilerin bilinenin aksine sarı renkli değil turkuaz renginde olacağı ve indi bindi fiyatının da normal taksilere göre yüzde 15 zamlı olacağı belirtiliyor. lüks taksilerde indi bindi fiyatı 9,95 TL olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

LÜKS TAKSİDE ÖTV MUAFİYETİ ETKİLİ OLDU

Konuyla açıklamalarda bulunan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, yakın zaman lüks taksilerin İstanbulluları taşımaya başlayacağına vurgu yaptı "Hükümetimizin taksici esnafına göstermiş olduğu ÖTV muafiyeti desteğine duyarsız kalmadık" diyerek ÖTV indirimi uygulanması ile esnafın konuya duyarsız kalmadığının altını çizdi.

İNDİ BİNDİ 9,95 TL OLACAK

Konfor ve kalitenin artması gerektiğine değinen Uğur, "ÖTV muafiyeti İBB tarafından da desteklenince lüks taksilerde taksimetre ücretlerinin yüzde 15 zamlı uygulanmasına karar verildi. Karara göre D segmenti taksi kullananlar bu imkândan yararlanabilecek. Elektrikli otomobiller için de lüks taksi şartları geçerli olacak. Lüks taksilerde taksimetre açılış ücreti 3.95, kilometre 2.40, indi-bindi 9.95 olacak. Araç değiştirme yaşı lüks taksilerde 8 yıl olacak. Lüks taksiler normal taksilerde ayırt edilebilmesi için turkuaz renkte olacak" şeklinde açıklama yaparak taksilerin rengi ve fiyatları hakkında bilgi verdi.