İzmir Ticaret Borsası üyelerine e-ticaret desteği

İzmir Ticaret Borsası üyelerine e-ticaret desteği

İzmir Ticaret Borsası, üye firmaların e-ticarete uyumunu  kolaylaştırmak, yeni ticaret fırsatları sunmak ve  yurtdışına açılmalarına katkıda bulunmak amacıyla çalışma yaptı

A+A-

İzmir Ticaret Borsası, üyelerinin e-ticaret yapmaları için destek verecek. 

İzmir Ticaret Borsası, üye firmaların e-ticarete uyumunu  kolaylaştırmak, yeni ticaret fırsatları sunmak ve  yurtdışına açılmalarına katkıda bulunmak amacıyla çalışma yaptı. Bu kapsamda, yurtdışından gelen taleplerin Borsa’ya üye firmalara duyurulması ve onların tekliflerinin de hem yurtiçi hem yurtdışındaki olası müşterilere ya da işbirliği yapabilecekleri firmalara ulaştırılması amacıyla “İzmir Ticaret Borsası Ticaret Portalı” geliştirildi.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli,  dünyada iş yapma şekillerinin değiştiğini, e-ticaret ve ticaret portalları etrafında geliştiğini belirterek,  130 yıldır ticarete yön veren öncü kuruluş İzmir Ticaret Borsası  olarak üye firmalarımıza yeni imkanlar sunmak, yurtdışına açılmalarına ve yurtiçinde daha geniş kitlelere ulaşmalarına katkı sunmak amacıyla çalışmalarını  sürdürdüklerini söyledi. Kestelli, '' Bu amaçla geliştirdiğimiz, tarım sektöründe yerli ve yabancı firmaların talep ve tekliflerini ortak bir noktada buluşturan İzmir Ticaret Borsası Ticaret Portalı’nı tüm üyelerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Kestelli, portalı kullanan üyelerin sistem içerisinde yurtiçi ve yurtdışından gelen talepleri görebileceklerini, firmalarının tekliflerini hem yurtdışındaki hem yurtiçindeki müşterilere ya da iş ortaklarına ulaştırma imkanına sahip olacaklarını ifade ederek,  “Birlikte çalışmak, birlikte kazanmak için tüm üye firmalarımızı 'b2b.itb.org.tr’yi kullanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

İzmir Ticaret Borsası websitesi üzerinden hizmete açılan portal aracılığı ile Türk ve yabancı firmalar işbirliği taleplerini ve ürünlerini GTİP bazında ticaret portalına aktarabilme, talep ve tekliflerini sistem üzerinden sunabilme imkanına sahip olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler