İzmir Ticaret Odasında Mahmut Özgener Dönemi Başladı

İzmir Ticaret Odasında Mahmut Özgener Dönemi Başladı

İzmir Ticaret Odası'nda yönetim kurulu seçimleri, 26 yıllık başkan Ekrem Demirtaş'ın çekilmesi üzerine tek listeyle yapıldı. Yeni Başkan Mahmut Özgener, "Değişim ihtiyacı sandığa yansıdı ve değişim başladı" dedi.

A+A-

İzmir Ticaret Odası'nda yönetim kurulu seçimleri, 26 yıllık başkan Ekrem Demirtaş'ın çekilmesi üzerine tek listeyle yapıldı. Yeni Başkan Mahmut Özgener, "Değişim ihtiyacı sandığa yansıdı ve değişim başladı" dedi

REKOR OYLA GÖREVDE

Hafta başında meslek komiteleri ve meclis üye seçimlerini tamamlayan İzmir Ticaret Odası'nda (İTO) Mahmut Özgener dönemi başladı. Özgener, Ekrem Demirtaş'ın seçimden 12 saat önce yarıştan çekilmesiyle tek listeyel gidilen seçimde, 151 oyla İTO'nun yeni YÖnetim Kurulu Başkanı oldu. Özgener'in rekor oy aldığı seçimde, 175 meclis üyesinden 174'ü oy kullandı bunlardan 9'u boş çıkarkan, 14 oy geçersiz sayıldı.

TEŞEKKÜRLE BAŞLADI

Özgener, yaptığı ilk açıklada kendini destek veren herkese teşekkür etti. Bir önceki Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’a 26 yıl boyunca Odaya verdiği hizmetler nedeniyle teşekkür eden Özgener, "Değişim ihtiyacı bugün sandığa yansıdı. Artık yeni şeyler söyleme ve ekonomiyi hareketlendirme zamanı geldi. Meclis üyelerimizin teveccühü ile de bugün burada, kent ekonomisine yön verecek 'değişim' başlamış oldu" diye konuştu.

'İTO İKİNCİ EV OLACAK'

İTO'nun artık üyeleri için her türlü risklerden, gelenekselci anlayış ve bireysellikten koruyan bir kale olacağını vurgulayan Özgener şunları kaydetti: "Ayrıca, görecekleri samimiyet ile aidiyet duygularını artırarak adeta ikinci evleri. Artık  geleceğe bakma ve geleceği konuşma zamanı. Herkese eşit mesafede olup her görüşe saygı duyma zamanı. Bu yüce görevin başta Odamız olmak üzere kentimize hayırlı olmasını dilerim."

'SONUÇ SÜRPRİZ DEĞİLDİ'

Özgener, Demirtaş'ın adaylıktan çekilmesini hakkında da şu değerlendirmeyi yaptı: "Seçim sürecinde çok değerli 105 meclis üyemizin lehimize imzalı açıklamaları sonrasında mevcut Sayın Demirtaş, tüm görevlerinden istifa ederek, bu yarıştan çekildi. Bu kararını da saygıyla karşılıyorum. Oda'ya 26 yıl boyunca verdiği hizmetler ve İzmir Ekonomi Üniversitesi gibi bir eğitim kurumunu kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum.

DEMİRTAŞ'IN MESAJI

Seçimlere 12 saat kala yarıştan çekilen Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, İTO’da 1992’den beri başkanlık yaptığını hatırlattı. Bugüne kadar kendine destek verenlere teşekkür eden Ekrem Demitaş, "Odanın, huzurlu bir çalışma dönemi geçirmesi için tüm görevlerimden ayrılarak veda ediyorum" ifadesini kullandı. 

DİSİPLİN KURULU

Asil Üyeler: Yılmaz Eroğlu, Kasım Gündüz, Yağız Kaan Kazançoğlu, Salih Demiryürek, İsmail Akdemir, Reşat Budak

TOBB DELEGELERİ

Asil Üyeler: Akın Kazançoğlu, Hüseyin Sağır, Nihat Dirin, Abdurrahman Aydoğan, Veysel Murat, Özkan Başpınar, Abdülhakim Bingöl, Muzaffer Egi, Gürcan Gümüş, Levent Bendeş, Mehmet Ceylan, Ercan Çelikkaya, Mustafa İduğ, Yaşar Baş, İrfan Erol, Fikret Özkaya, Cihangir Lübiç, Ali sorgun Özbalcı, Veysi Kubba, Metin Aztekin, Ahmet Selik, Ziya Dağlıer, Emin Melih Çırpar ve Tankut Gülümser

HABERE YORUM KAT