İzmirli gazeteciler bahar pikniğinde buluştu

İzmirli gazeteciler bahar pikniğinde buluştu

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ile Buca Belediyesi işbirliğiyle Buca Gölet Tesisleri'nde gerçekleştirilen piknikte, İzmirli gazeteciler aileri ve çocuklarıyla yorgunluk attı.

A+A-

İzmirli gazeteciler bahar pikniğinde biraraya geldi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ile Buca Belediyesi işbirliğiyle Buca Gölet Tesisleri'nde gerçekleştirilen piknikte, İzmirli gazeteciler aileri ve çocuklarıyla yorgunluk attı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, baharın yenilenme ve aydınlanma getirmesi için bu etkinliği düzenleme kararı aldıklarını kaydetti. Dikmen, “Etkinliğimiz sayesinde gazeteci dostlarımızla buluştuk, sohbet ettik. Dayanışma örneği sergiledik. Burayı bize tahsis edip bu kadar güzel ağırladığı için Buca Belediye Başkanımız Levent Piriştina'ya ve belediyenin çalışkan ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

7 Mayıs'ın Cumhuriyet Gazetesi'nin 93'üncü kuruluş yıldönümüne denk geldiğini kaydeden Dikmen, “Bize cumhuriyetin önemini anlatan, halkı uyaran Cumhuriyet, bugün 93 yaşında. Ama yazar, yönetici ve çalışanları cezaevinde. Basının üzerindeki baskıların son bulması dileğiyle. Baharlar bize özgürlük getirsin” diye konuştu.