Jehan Barbur dinleyicilere caz ziyafeti sunacak

Jehan Barbur dinleyicilere caz ziyafeti sunacak

27. Akbank Caz Festivali kapsamında Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde 21 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 18.00’de Jehan Barbur dinleyicilere caz ziyafeti sunacak.

A+A-

Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde 27. Akbank Caz Festivali kapsamında 21 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 18.00’de Jehan Barbur dinleyicilere caz ziyafeti sunacak.

Ankara Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan Barbur, 2009 yılında ilk albümü “Uyan” raflarda yerini aldı. 2010 yılında ikinci albümü ‘Hayat’, 2012 yılında üçüncü albümü ‘Sarı’, 2014 yılında Sinan Kaynakçı ile düet yaptıkları ilk single çalışması ‘Kendine Zaman Ver’ ve aynı yıl içinde çıkardığı dördüncü solo albümü “Sizler Hiç Yokken” müzikseverlerle buluştu

Albümlerinde ortak çalışmalar bulunmasına rağmen, çoğunlukla kendi söz ve bestelerine yer veren Jehan Barbur, tüm albümlerinin prodüktörlüğünü de üstlendi. İlk albümünden itibaren, bir hikaye anlatıcısı olarak, çağdaş kadın ozan geleneğini sürdürme gayretinde olan sanatçı, müzik dünyasında kendine özgü bir yer edindi. Şarkıları ve sözleri bugüne kadar birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyununda kullanıldı.