Jülide Ateş: Haber yapmak 90'lı yıllarda daha değerliydi

Jülide Ateş: Haber yapmak 90'lı yıllarda daha değerliydi

1990 yılı Türkiye Güzeli ve ekranların başarılı spikeri Jülide Ateş, güzelliğini ve başarılı kariyerini MAG okurları ile paylaştı.

A+A-

Mesleğini, “Beni ben yapan değerler toplamı” olarak ifade eden Jülide Ateş, “Şansım 1990’da özel televizyonculuğun kurulduğu yıllarda güzel olmamdı ve bu şansı da iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Mesleğim beni ben yaptı. Ben ekranda büyüdüm.

Ekrana ilk çıktığımda 20 yaşındaydım, şimdi 46 yaşındayım. Mesleğim bana çok şey kattı. İnsanları tanıdım, çalışma hayatında yol aldım. Medya gibi bir kurtlar sofrasında var oldum ve maraton koştum” dedi. Haber yapmanın 90’lı yıllarda daha değerli olduğunu söyleyen Ateş, “Habercilik de televizyonculuk da çok değişti. En önemlisi teknoloji çok ilerledi. Şu an herkes habere ulaşabiliyor, bilgiye ulaşmak çok kolay oldu. Herkesten görüntü alabiliyorsunuz. Teknolojinin çok büyük faydası oldu fakat teyit etmek de ona oranla güçleşti bu şekilde. Çok kaynak olunca bu sefer de bilgi kirliliği oldu ve kaliteli kaynağa ulaşmak zorlaştı” dedi.

Ateş, 23 yıldır canlı yayında olan güzel sunucu, “Ben hep canlı yayındaydım. O yüzden canlı yayın sunmak evimin oturma odasında oturmak kadar doğal geliyor bana, yani hayatımın bir rutini”diye beritti. Kadın haklarını, kadın bakış açısını irdeleyen bir kadın programı yapmak istediğini ifade eden güzel sunucu, günümüzdeki kadın programlarının çok sığ konuları irdelediğini söyledi.

İlkleri ve yenilikleri okurları ile buluşturan MAG, Jülide Ateş’in kapak yıldızı olduğu Kasım sayısında birbirinden renkli içerikleri,özel röportajları sizlerle buluşuyor. MAG’awww.magdergi.com.tr,DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılardan ulaşabilirsiniz