Kafa karıştıran Facebook hatası kullanıcıların başını yaktı

Kafa karıştıran Facebook hatası kullanıcıların başını yaktı

Dünya'nın en büyük sosyal paylaşım sitesi olarak kabul edilen Facebook'un yeni özelliği kullanıcıların başını ağrıttı. Daha önceden yapılan paylaşımları yeni gibi gösteren özellik kafa karıştırdı.

A+A-

Facebook aracılığıyla daha önceden yaptığınız paylaşımlar sanki yeniymiş gibi gösterilmeye başladı. Birçok kullanıcının kafasını karıştıran yenilik bazı kullanıcıların da başını yaktı. Facebook’a yeni gelen güncelleme ile eski paylaşımlarınız duvarınızda yeniymiş gibi gösteriliyor. İşte kafa karıştıran yeniliğin detayları! 2016 senesi itibariyle eski anıları hatırlatmak için sık sık eski paylaşımlar derlenen bir videoyu bize sunan Facebook, bu özel videolardaki görüntülerde çıkan hatalarla kullanıcıların kafasını karıştırdı.

Eski gönderiler yeni gibi gösteriliyor

Geçtiğimiz Cuma gününden beri Facebook kullanıcılarının dikkatini çeken bir duruma göre dev sosyal paylaşım ağında yaptığınız eski paylaşımlar sanki yeniymiş gibi gösteriliyor. Yapılan eski fotoğraf ve durum paylaşımları, Facebook tarafından hatırlatma amacıyla yeni gibi paylaşırken gönderilerin tarihinin yeni görünmesi ise Facebook tarafından kullanıcıları zor durumda bırakan bir hata olarak basına yansıdı.

YETKİLİLER HENÜZ AÇIKLAMA YAPMADI

Facebook yetkilileri tarafından henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de bunun bir sistem hatası olduğu ve hesabınızın hala güvende olduğunu fark ediliyor. Yani hesabının ele geçirildiği sana kullanıcıların rahatlaması gerekiyor ancak birçok kullanıcı eski paylaşımları gündeme geldiği ve yeni yayınlaşmış gibi göründüğü için zor durumda kalabiliyor.

Güncelleme ile gelen hata

Facebook’un bu hatası elbette tüm kullanıcıların dikkatini çekmiyor. Çünkü yalnızca mobil güncellemelerini yapan ve 2016 yılına genel bakış sunan videoları paylaşan kullanıcılar bu hata ile karşı karşıya kalıyor. Facebook yetkililerinden ise konuyla ilgili açıklama gelip gelmeyeceği şimdilik merak ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler