Kahkaha Yan Etkisi Olmayan En İyi İlaçtır

Kahkaha Yan Etkisi Olmayan En İyi İlaçtır

Gülerken vücut kimyamız değişiyor. Mutlu olduğumuz için gülmüyoruz, güldüğümüz için mutlu oluyoruz.

A+A-

Kahkaha Mucizesi firmaları ile katılımcılarının günlerine gülümseme katan Bengül Arıkan ve Zeynep Ocak kahkaha yogasını MAG okurlarına anlattı.

“Anda kalmanın en eğlenceli yolu”

“Güldüğümüzü için mutlu oluyoruz”

“7’den 70’e herkes kahkaha yogası yapmalı”

Kahkaha yan etkisi olmayan en iyi ilaçtır diyerek kahkaha yogasının felsefesini anlatan Bengül Arıkan, kahkahanın bir mucize olduğunu ve anda kalmanın, nefes almanın en eğlenceli yolu olduğunu söyledi. Kahkaha yogasının kişisel gelişim alanlarından biri olduğunu belirten Zeynep Ocak, “Gülerken vücut kimyamız değişiyor. Mutlu olduğumuz için gülmüyoruz, güldüğümüz için mutlu oluyoruz. Biz güldüğümüzde beynimize güldüğümüz sinyali gidiyor ve endorfin, serotonin gibi mutluluk hormonu salgılamaya başlıyor. Böylece kendimizi mutlu hissediyoruz. Stres seviyesi aşağıya düşüyor ve daha akılcı düşünmeye başlıyoruz. Hatta bağışıklık sistemimiz güçleniyor ve daha az hasta oluyoruz” dedi. Bengül Arıkan ve Zeynep Ocak, 7’den 70’ herkesin sağlık ve mutluluk için kahkaha yogası yapması gerektiğini söyledi.

İlkleri ve yenilikleri okurları ile buluşturan MAG, Jülide Ateş’in kapak yıldızı olduğu Kasım sayısında birbirinden renkli içerikleri,özel röportajları sizlerle buluşuyor. MAG’a www.magdergi.com.tr,DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılardan ulaşabilirsiniz