Kalk Gidelim Ekranlara damga vurdu

Kalk Gidelim Ekranlara damga vurdu

TRT 1 ekranlarına damga vuran ‘Kalk Gidelim’ dizisinin ilk izleme gecesinde set ekibi ve dizi oyuncuları bir araya geldi.

A+A-

Eğlenceli tanıtımları ve güçlü oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken ‘Kalk Gidelim’ dizisinin ilk bölümü 18 Kasım Cumartesi akşamı yayınlandı. ‘Kalk Gidelim’ Dizisinin İlk İzleme Gecesinde Yapım Ekibi ve Dizi Oyuncuları Bir Araya Geldi

İlk bölüm izlemesi için çekimlerin yapıldığı Muğla’da bir araya gelen oyuncular ve yapım ekibinin heyecanları gözlerinden okunuyordu. Sık sık alkışlarla bölünen ve büyük beğeni alan dizinin izleme yemeğinde keyifli vakit geçiren oyuncular bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Oyuncular ve dizinin yönetmeni Hatice Memiş,“İlk bölüm heyecanı dışında diziyi hep birlikte izlemekte bizi heyecanlandırdı. Çok özenerek çalıştık ve karşılığını almış gibi duruyoruz. Bizimle aynı heyecanı paylaşan herkese teşekkür ederim” dedi.

Staff Film Eyüp Üstün'ün yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğuna Hatice Memiş'in oturduğu hikayesi Güliz Kucur'a ait olan, senaryosunu Baykut Badem ve ekibinin kaleme aldığı dizide Ufuk Özkan, Erkan Sever, Ayça Varlıer, Mehtap Bayri, Kerem Kupacı ve Füsun Kostak, Yıldız Kültür, Beyazıt Gülercan, Nalan Okçuoğlu, Emin Gürsoy, Kerim Yağcı, Aslı Omağ, Can Kıran, Alican Okumuş, Onur Seyit Yaran, AndreyStan, İlayda Aydın, Ece Aydemir ve Sena Çakır gibi birçok oyuncu yer alıyor.

‘Kalk Gidelim’ Dizisi’nde Mustafa Ali’nin Hikayesi Anlatılıyor

‘Kalk Gidelim’, yıllar evvel doğduğu topraklardan, geleneklerimizle büyüdüğü ailesinin yanından göçerek İstanbul’a yerleşmiş Mutafa Ali’nin, yıllar sonra kendi ailesiyle beraber tekrar baba ocağına ve özüne dönme hikayesi anlatılıyor.

İstanbul’da tanışıp evlendiği karısı ve şimdi yirmili yaşlarda olan çocukları, Mustafa Ali’nin büyüdüğü ve yetiştiği ortamdan tamamen uzaktır. Kendisi de aradan geçen yaklaşık yirmi beş senede, ailesini, geleneklerini, adetlerini, yaşam tarzını ve hatta türkülerini bile unutmuştur. İstanbul’un gündelik hayatının telaşında anne- babasından öğrendiklerini çocuklarına öğretmemiştir. Bu aslında ülkemizde yaşanmış ve yaşanmakta olan göç hikayelerinden yalnızca biridir. Mustafa Ali’nin hikayesini ilginç kılan ise yirmi beş yıl sonra yaşadığı yerlere, birlikte büyüdüğü insanlara ve doğaya mecburen de olsa geri dönmesidir.